Pomocí pergoly můžete ve své zahradě vytvořit útulné a stinné místo ideální pro relaxaci. Uvažujete nad jejím pořízením a přemýšlíte, z jakého materiálu by měla být vyrobená, aby vám dlouho vydržela? Chcete ušetřit, ale zároveň získat kvalitní řešení s dlouhou životností? V tomto článku vám vysvětlíme, v čem spočívá rozdíl mezi kvalitními a nekvalitními pergolami.

Proč se vyplatí zvolit hliníkovou pergolu?

V současné době na trhu najdete velké množství nejrůznějších pergol. Mohou být zděné nebo vyrobené ze dřeva, hliníku a mnoha dalších materiálů. Jaké výhody a nevýhody se s nejčastěji používanými materiály pojí?

Hliníkové zahradní pergoly a altány

Hliníkové pergoly se v posledních letech těší velké oblibě. Vynikají totiž svou odolností a zároveň nevyžadují prakticky žádnou speciální péči. V případě nečistot je jednoduše omyjete vodou. Pokud se vám hliník nelíbí a nechcete narušovat přírodní vzhled vaší zahrady, můžete si vybrat hliníkovou pergolu s dekorem dřeva.

Hliníkové pergoly se hodí k moderním domům. Nevýhodou je o něco vyšší pořizovací cena, s kterou je potřeba počítat, když před modernizací svého domova žádáte o úvěr na bydlení. Tato investice se vám ovšem po několika letech vrátí.

Cenová nabídka mezi hliníkovými pergolami je různorodá. Dejte si pozor na nejlevnější hliníkové pergoly. Konstrukce nemusí být dostatečně pevná a povrchová úprava kvalitní. Pěkně se můžete zapotit při montáži, protože u těch nejlevnějších pergol vám s realizací žádný odborník nepomůže.

U nás si můžete vybrat jen mezi spolehlivými dodavateli. Z těch levnějších hliníkových pergol vás může zaujmout pergola Legend, která vyjde zhruba na 45 tisíc korun bez montáže. U luxusních a technologicky vyspělejších řešení vám cenu rádi řekneme po osobní návštěvě.

Jestli chcete využívat výhod hliníkových pergol, ale nechcete do ní příliš investovat, sledujte naše výprodeje a slevy.

Hliníková pergola

Obrázek: Hliníkovou pergolou můžete doplnit nejen zahradu, ale i vaši terasu. 

Dřevěné pergoly a přístřešky

Výhodou dřevěných pergol je především nízká pořizovací cena a možnost postavit je svépomocí, pokud jste alespoň trochu manuálně zruční.

O dřevo se ale musíte pravidelně starat, natírat jej a brousit. A zároveň jej ošetřovat, aby jej nenapadly houby, plísně, nebo nejrůznější škůdci. Dřevěnou pergolu zvolte, pokud rádi kutíte a zvelebujete zahradu.

Zděné přístřešky

Další oblíbenou možností jsou zděné pergoly. Co se pořizovací ceny týče, nevyjdou vás příliš levně.

Sloupky mohou být zhotoveny například z cihel nebo betonových dílců. Pokud k tomu přidáme i zastřešení, nebude celková stavba zrovna nejjednodušší a s největší pravděpodobností se neobejdete bez odborné pomoci.

Nejlevnější pergola nemusí znamenat levná

Pokud si chcete za každou cenu pořídit nejlevnější pergolu, na chvíli se zastavte a zamyslete se. Pořizovací cenou to totiž nekončí. Dříve nebo později budete muset řešit náklady spojené s její údržbou.

V praxi to znamená, že musíte pravidelně investovat do:

  • Ochranné lazury, která prodlouží životnost dřeva,
  • oleje, kterým dřevo napustíte,
  • nátěru obsahujícího biocidní látky, který zabrání houbám, plísním a hnilobě dřeva.

To však není všechno, co vám bude dělat starosti. Při natírání dřeva si musíte dávat pozor na správnou okolní teplotu, která by měla být v rozmezí od 5 do 25 °C. Zároveň nemůžete dřevo natírat za prudkého slunečního svitu, za deště nebo mlhy. Před nátěrem je potřeba dřevo přebrousit, případně z něj vymýt pryskyřici. A pokud vám dřevěnou pergolu napadnou škůdci, máte na problém zaděláno.

I když se vám proto na první pohled zdá dřevěná pergola levná a výhodná, opak mnohdy zůstává pravdou. Důležité je spočítat si, za co všechno budete moct pravidelně vydávat peníze a s čím si budete dělat starosti.

Kvalitní bezúdržbová pergola je investicí, která se vyplatí

Hliníkové pergoly mají obecně trochu vyšší pořizovací cenu. Pokud však chcete vybavení, o které se nemusíte prakticky vůbec starat, jedná se o perfektní volbu. Kvalitní bezúdržbové pergoly totiž nevyžadují žádnou speciální péči. Navíc hezky vypadají a zahradě propůjčí moderní vzhled, který všechny příchozí zaujme na první pohled.

 

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ