SKLÁPĚCÍ PERGOLA PLACEO TWIN

Bioklimatické pergoly PLACEO TWIN jsou populární řešení zastřešení terasy pro moderní stavby. Tento typ pergol má zcela rovnou obvodovou konstrukci (bez sklonu) a střechu tvoří naklápěcí hliníkové lamely, které je možno polohovat (naklápět) v rozmezí od 0° do 140°

Zvláštností tohoto produktu je, že střecha se skládá ze dvou modulů. Výhodou pergoly je, že oba moduly mohou být ovládány společně, nebo za příplatek samostatně.

Pokud jsou lamely uzavřeny, tak i přesto není střecha hermeticky uzavřená a ve vyjímečných případech při přívalových deštích a extrémním větru může docházet k mírnému odkapávání vody z odtokového profilu nebo z hliníkových lamel. Extrudované hliníkové lamely jsou uloženy ve spádu vždy k motoru a na této straně musí být taktéž instalovány odtokové sloupy. Odtok vody je vždy integrován uvnitř nosné stojiny pergoly a v závislosti na velikosti se určuje počet odtokových sloupů (do 17 m2 je pouze jeden sloup, nad 17 m2 se již používají 2 odtokové sloupy). Provedení samostatně stojící pergoly může být na 4 nebo 6 sloupech nebo částečně kotvené k domu na libovolném počtu sloupů.

Společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je autorizovaným montážním partnerem výrobce Alaris pro dodávky pergol Placeo a zároveň je největším odběratelem těchto pergol v regionu České, Slovenské a Rakouské republiky.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

Pergoly Alaris Placeo jsou nejprodávanější naklápěcí pergoly v České republice!

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE PERGOLY

Bioklimatická pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné a podélné nosníky, které mají rozměr 225x50x120 mm. Další nepostradatelnou částí bioklimatické pergoly jsou hliníkové lamely. Extrudovaný profil, který tvoří lamelu pergoly má rozměr 202x47 mm. Posledním důležitým prvkem jsou sloupy, které mají rozměr 120x120 mm. Síla stěn u všech profilů se pohybuje kolem 4-5 mm, díky čemuž je pergola velmi robustní a je odolná vůči velkému zatížení. Hliníkové lamely můžou být zatíženy až do 900 N/m2. U provedení pergoly Placeo TWIN je doporučené mít lamely v zimním období otevřené. Po technické konzultaci je možné vytvořit individuální řešení, kdy lamely mohou zůstat uzavřené. Součástí základního vybavení je i dešťové čidlo a teplotní čidlo, které zabraňuje poškození pohonu a lamel v zimním období.

Konstrukce pergoly Placeo

Nejdůležitější částí sklápěcí pergoly

Profil TWIN:

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A LAMEL

Celá konstrukce bioklimatické pergoly je opatřena práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac té nejvyšší kvality. Povrchová úprava se provádí výhradně v certifikované lakovně, která vlastní oba certifikáty kvality - Qualicoat a GSB. Povrch pergol dodáváme v matném a jemně strukturovaném provedení (FSM) u klasických RAL barev. V základní ceně nabízíme tyto barvy:

Naprosto vyjímečný vzhled získá vaše pergola s použitím speciální technologie Decoral. Tohoto designového efektu docílíme nanesením speciální práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší dekoraci jako dřevo, žula, mramor či jiné atypické vzory. Tato povrchová úprava je za příplatek na dotaz s prodlouženým termínem dodání. Níže se podívejte na malou ukázku barev Decoral.

ZÁKLADNÍ ROZMĚRY A MOŽNOSTI SPOJOVÁNÍ PERGOL

Základní rozměr bioklimatické pergoly s 1-modulovým řešením a 4 sloupy je 6100 x 6000 mm, řešení se 6 sloupy a maximálním rozměrem 6100 x 9000 mm. Výška může být až 3000 mm. Samozřejmostí je možnost spojování více modulů a vytvořit, tak neomezeně velkou zastřešenou plochu. Dle způsobu montáže může být pergola postavena na 4 nebo 6 sloupech (samostatně stojící provedení) nebo částečně kotvená ke zdi domu s nižším počtem sloupů. 

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Systém bioklimatických pergol Vám zaručuje dokonalý odvod dešťové vody uvnitř hliníkové konstrukce. Hliníkové lamely jsou vyspádovány vždy na stranu, kde je umístěn lineární pohon (spád lamel je 2°). Na této straně jsou poté umístěny odtokové sloupy s integrovanou plastovou trubkou nebo flexibilní hadicí. Vývod vody může být neviditelný (uvnitř sloupu a směřovat pod podlahu) nebo viditelný (boční stranou sloupu s volným napojením). 

Integrovaný systém odvodu dešťové vody

KONSTRUKCE SCREENOVÝCH ROLET 

Screenové rolety jsou originální příslušenství bioklimatické pergoly Placeo. Slouží jako ochrana před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochraně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box o rozměrech 120x120 a 120x140 mm, který je přímo navržen, aby designově ladil s vaší pergolou. Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET 

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejlepší vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová.

Latky screenových rolet pro sklápěcí pergolu

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je možné umístit na extrudované lamely. Bílé LED osvětlení je ovládáno na stejném dálkovém ovladači jako celá pergola nebo rolety. Intenzitu osvětlení je možné regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, v různých barvách a s účinností od 1400W do 3200W. Infrazářiče nabízíme od značky SOLAMAGIC a HEATSCOPE a celý sortiment si můžete prohlédnout na našem eshopu.

UZAVŘENÍ PERGOLY POMOCÍ BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENÍ

Zasklením vaší pergoly se Vám prakticky zvětší obyvatelný prostor terasy. Můžete využít bezrámové nebo rámové konstrukce zasklení. Sklo chrání nejen proti dešti a proti větru, ale také udržuje teplo. V kombinaci s dodatečným vyhříváním si tak můžete prodloužit sezónu.

OVLÁDÁNÍ LAMELOVÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí dvou synchronizovaných pohonů integrovaných v konstrukci (pohon nevyčnívá mimo nosník). Řídící jednotka sklápěcích pergol je umístěna mimo pergolu nebo přímo v nosném sloupu. Dodáváme dva typy řídícího systému celého zařízení a to ELERO a za příplatek SOMFY. Pergolu ovládáte pomocí přenosného dálkového ovladače, který dodáváme v několika variantách - různé počty řídících kanálů, možnost scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPĚCÍ PERGOLY

Dodací termín této naklápěcí pergoly je 10 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit až na 16 týdnů. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření). Instalace pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškolení na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na konstrukci pergoly, mechanické části a povrchovou úpravu, lineární pohon a řídící jednotku (Elero i Somfy). Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu (na vyžádání).

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i lamely ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

Doporučujeme vám před realizací lamelové pergoly návštěvu showroomu. Tuto sklápěcí pergolu PLACEO máme vystavenou v Praze, Brně, Žilině, Bratislavě a Košicích.

DOPLŇKY NA VAŠI TERASU

Pořiďte si na vaši novou terasu také bezúdržbovou venkovní podlahu INOUTIC. Tato podlaha nepotřebuje natírat nebo mořit a z širokým výběrem barev, najdete tu správnou variantu k vaší pergole.

Kromě podlahy nabízíme i široký sortiment zahradního nábytku, grilů a terasových doplňků. Vše potřebné k vybavení vaší terasy najdete na našem eshopu.

Výhody pergol Placeo

 • Vyrobeno v České republice - Made in Czech republic
 • 60 měsíců záruka na pergolu, mechanické části a povrchovou úpravu
 • 60 měsíců záruka na lineární pohon, řídící jednotku a příslušenství
 • povrchová úprava v matné i strukturované barvě od Tiger Drylac
 • speciální povrchová úprava Decoral v odstínech dřevodekor a jiné
 • zatížení sněhem 900 N/m2 a odolnost proti větru do 150 km/hod
 • screenové rolety Rolletix s odolností do 72 km/hod

 • možnost integrovaného LED osvětlení v lamelách 

 • maximální rozměr jednoho modulu 6100 x 9000 mm

 • součástí dodávky pergoly je dešťový senzor a ochranné tepelné čidlo 

 • možnost samostatného ovládání modulů

Orientační cena

Typ produktu Naklápěcí pergoly ALARIS PLACEO
Šířka 4060 mm
Hloubka 5000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Rádiovým pohonem Elero
Provedení Pergola kotvená k domu nebo samostaně stojící
Cena 308 747 Kč (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Nejprodávanější produkt
 • 6100x9000
 • 1850x5000
 • Barevná paleta
 • Odolnost vůči dešti
 • Efektivní stínění
 • Odolnost vůči sněhu
 • Cenově dostupné
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči větru
 • Produkt na celý život
 • Designový produkt

Ukázky realizací

PERGOLA S NAKLÁPĚCÍMI LAMELAMI PLACEO - PRAHA

zobrazit detail realizace

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt