PROSKLENÁ HLINÍKOVÁ PERGOLA TERRADO

Prodloužený obývací pokoj !

Patříte mezi ty, kteří chtějí trávit co nejvíce času na zahradě?  Prosklený střešní systém této pergoly má široké využití a poskytuje efektivní ochranu před deštěm, sněhem i sluncem.

Prosklené pergoly STOBAG TERRADO jsou špičkové hliníkové pergoly s pevnou střechou, kterou tvoří bezpečnostní sklo tl. 8 nebo tl. 10 mm (dle rozměru a provedení). Speciální provedení pergoly umožňuje integrované zastínění střechy pomocí markýzy GP500. Konstrukce hliníkových pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou od švýcarského výrobce IGP a bez příplatku můžete vybírat ze 16 odstínů konstrukce. Pergolu je možné dodat se sklonem 2° až 25° dle možností vaší terasy. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Tato prosklená pergola není samostatně stojící a proto se vždy musí ukotvit k domu.

Naše společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je největším V.I.P. partnerem švýcarského dodavatele prosklených pergol STOBAG pro Českou republiku.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka

Popis produktu

PERGOLA STOBAG TERRADO JE JEDINÝM ŘEŠENÍM S PROSKLENOU STŘECHOU A INTEGROVANOU MARKÝZOU V NAŠÍ NABÍDCE!

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE PROSKLENÉ PERGOLY

Hliníková prosklená pergola je sestavena z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, kterou jsou ošetřeny práškovou barvou od švýcarského výrobce IGP. Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je okap v přední části, který má rozměr 150 x 100 mm nebo 197 x 118 mm. Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 120 x 80 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 120 x 96 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2200 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny jiného rozměru.

 

PROSKLENÁ STŘECHA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Střecha prosklené pergoly je tvořena lepeným bezpečnostním sklem tl. 8 a 10 mm. Jiné řešení u této pergoly není možné. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním pomocí různých typů markýz, baldachýnů nebo plisé pro lepší tepelný komfort pod pergolou.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY PROSKLENÉ PERGOLY

Prosklené pergoly s pevnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech objednacích a výrobních rozměrů, možnosti sklonu a další. Přesné technické parametry pevných pergol s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PROSKLENÉ PERGOLY

Konstrukce prosklených pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily, které jsou ošetřeny práškovým lakováním té nejvyšší kvality švýcarskou značkou IGP. Základní barvy z kolekce “Classic colours” obsahují 16 barev - leských i matných. Za příplatek můžete vybírat z kolekce “Trend” nebo “Rainbow”. Samozřejmostí je možnost výběru jakékoliv barvy dle vzorníku RAL.

Vzorník barev prosklené pergoly

Barvy konstrukce prosklené pergoly

ROZMĚRY HLINÍKOVÉ PROSKLENÉ PERGOLY NA MÍRU

Rozměry prosklené pergoly ovlivňuje přesný typ a integrovaná markýza. Pergolu je možné vyhotovit do maximální šířky 19900 mm a hloubky 4000 mm (s integrovaným odtokem) nebo 5000 mm (odtok vody libovolně přes hranu pergoly). Standardní výška stojin je 2.200 mm, ale za příplatek je možno zvolit libovolnou výšku předních stojin. Tato pergola dovoluje asymetrické uložení hliníkových stojin.

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PROSKLENÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Další variantou je odtokový systém, který odvádí vodu do přední části, kde volně odtéká přes okraj pergoly. Celkově se nabízí 3 řešení, které jsou vyobrazeny níže. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

 

ZASTÍNĚNÍ PERGOLY POMOCÍ INTEGROVANÉ MARKÝZY

Pro nejkomfortnější užívání hliníkové pergoly s pevnou střechou doporučujeme použít speciálně vyvinutou integrovanou markýzu, která je součástí hliníkových krokví pergoly a má označení STOBAG GP500. Markýza je umístněna nad prosklenou střechou pergoly a zabrání tak efektivně prostupu slunečních paprsů a vyhřívání prostoru pod pergolou. Od poloviny roku 2018 bude k dostání i markýza, která bude umístněna pod prosklennou střechou.

 

ZASTÍNĚNÍ PERGOLY POMOCÍ BALDACHÝNŮ A PLISÉ

Cenově dostupnější řešení zastínění prosklené pergoly je pomocí baldachýnů nebo plisé. Jedná se o zastínění, které se instaluje mezi hliníkové střešní krokve. Standardně je možné ovládání manuální (tahem za přední profil pomocí tyče), ale v případě plisé je za příplatek možné ovládat produkt i elektropohonem.

 

SCREENOVÉ ROLETY PRO MODERNÍ PROSKLENÉ PERGOLY

Screenové rolety VENTOSOL slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má velikost 140 x 115 mm. Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 57 x 38 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Tato clona je speciálně vyvinutá pro tuto pergolu, takže k sobě ladí i barevně.

 

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET DO PERGOL

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 120 km/hod nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

 

OBVODOVÉ FIXNÍ NEBO POSUVNÉ ZASKLENÍ PERGOL

Hliníkové pergoly s pevnou střechou jsou vyvinuty, tak aby je šlo snadně rozšířit na zimní zahradu. U této prosklené pergoly dodáváme zasklení od předního německého výrobce společnosti Sunflex, které se řadí svou kvalitou mezi nejlepší výrobky v této oblasti. Systémy zasklení dodáváme v několika variantách s použitím bezrámového nebo rámového řešení. Prosklení může být dále fixní, posuvné nebo otvíravé. Kontaktujte nás ohledně možností zasklených pergol.

 

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme ve variantě bílé barevné. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí spínače na zdi s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Další variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače, taktéž s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

 

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

 

ODBORNÁ MONTÁŽ PROSKLENÉ PERGOLY

Odborná montáž prosklených bezúdržbových pergol s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení hliníkové pergoly je pouze na stěnu domu. V případě montáže na stěnu je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů. Podívejte se na přehled kotvících prvků pro hliníkové stojiny.

 

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY

Dodací termín této hliníkové pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 5 let a vztahuje se na hliníkovou konstrukci pergoly. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ HLINÍKOVÝCH PERGOL

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i střechu ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné. Varianta pergoly s bezpečnostním sklem má tu nevýhodu, že na skle jsou vidět veškeré nečistoty (prach, špína a jiné).

Doporučujeme vám před realizací prosklené pergoly návštěvu showroomu. Tuto prosklenou pergolu máme vystavenu v Praze a Brně.

Výhody pergol Terrado

 • Kvalitní švýcarský výrobek "Made in Swiss" se zárukou 5 let
 • Integrovaný okap v přední části zabezpečí dokonalý odvod vody
 • Vhodné použití do všech sněhových pásem dle potřeby zákazníka
 • Možnost integrovaného LED osvětlení - bílé i barevné
 • 16 barev konstrukce "Classic" zcela bez příplatku
 • 3 typy provedení - integrovaný okap, volný přesah a další
 • Možnost doplnění o integrovanou markýzu, screenové rolety a další
 • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení
 • velký rozměr hliníkové prosklené pergoly až 19860 x 5000 mm

Orientační cena

Typ produktu Prosklená pergola s markýzou TERRADO
Šířka 4000 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Rádiovým pohonem SOMFY
Cena Cena produktu na dotaz (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Barevná paleta
 • Designový produkt
 • Široká škála barevného provedení
 • Efektivní stínění
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči větru
 • Odolnost vůči sněhu
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 1600 x 1500 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 19860 x 5000 mm

ke stažení

Prosklená pergola TERRADO - Představení produktu (PDF, 1.7MB) Prosklená pergola TERRADO - technický list (PDF, 3.4MB) TERRADO - Objednávkový formulář (PDF, 428.9KB) STOBAG - Kolekce barev konstrukce (PDF, 6.7MB) STOBAG - Kolekce látek (RAR, 5.1MB)

Ukázky realizací

PERGOLA S PEVNOU STŘECHOU TERRADO - BRATISLAVA, 2015

zobrazit detail realizace

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ