DOKONALÁ LAMELOVÁ PERGOLA ALUPERGOLA Bioclimatic

Kvalitní pergola české výroby

Lamelové pergoly ALUPERGOLA Bioclimatic jsou dokonalé řešení zastřešení terasy pro všechny typy staveb. Konstrukce lamelových pergol je rovná (bez spádu). Design pergoly je kubický bez rušivých prvků. Střecha je tvořena hliníkovými lamelami, které je možné polohovat (naklápět). Při uzavřených lamelách pergoly docílíte pevné střechy, která Vás ochrání nejen před sluncem a deštěm, ale i sněhem. Pokud jsou lamely uzavřeny, tak i přesto není střecha hermeticky uzavřená a ve vyjímečných případech při přívalových deštích a extrémním větru může docházet k mírnému odkapávání vody z odtokového profilu nebo z hliníkových lamel. Extrudované hliníkové lamely s integrovaným těsněním jsou uloženy ve spádu vždy k motoru a na této straně musí být taktéž instalovány odtokové sloupy. Odtok vody je vždy integrován uvnitř nosné stojiny pergoly a v závislosti na velikosti se určuje počet odtokových sloupů. Instalace pergoly může být na 4 nebo 6 sloupech (tzv. samostatně stojící) nebo částečně kotvené o domů na libovolném počtu sloupů.

Společnost SUN SYSTEM s.r.o. je vlastníkem ochranné známky ALUPERGOLA pod kterou si vyrábí a dodává na trh produkty té nejvyšší kvality. Nakupujte přímo od výrobce a získejte skvělý výrobek, maximální kvalitu, atraktivní cenu a rychlý termín dodání.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÍ POPIS BIOKLIMATICKÉ KONSTRUKCE PERGOLY
Lamelová pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné a podélné nosníky, které mají rozměr 225x50x120 mm. Další nepostradatelnou částí lamelové pergoly jsou hliníkové lamely, které mají integrované těsnění. Extrudovaný profil, který tvoří naklápěcí lamelu pergoly má rozměr 205x48 mm. Posledním důležitým prvkem jsou nosné sloupy, které mají rozměr 120x120 mm. Síla stěn u všech profilů se pohybuje kolem 4-5 mm, díky čemuž je pergola velmi robustní a odolná. Hliníkové lamely můžou být zatíženy až do 900 N/m2. Největší předností celého systému je možnost uzavřených lamel i v zimním období (přesné informace poskytneme na vyžádání).

Popis pergoly Alupergola Bioclimatic

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A LAMEL
Celá konstrukce lamelové pergoly je opatřena práškovou barvou té nejvyšší kvality. Povrchová úprava se provádí výhradně v certifikované lakovně. Povrch pergol dodáváme v jemně strukturovaném provedení (FSM) u klasických RAL barev. V základní ceně nabízíme většinu nejpopulárnějších i méně známých barev. V příplatkovém provedení si můžete vybírat z velmi populárních a architektonicky zajímavých barev. Na základě vašeho požadavku jsme schopni pergolu lakovat do téměř všech dostupných barev.

ZÁKLADNÍ ROZMĚRY A MOŽNOSTI SPOJOVÁNÍ PERGOL
Základní rozměr naklápěcí bioklimatické pergoly s 1-modulovým řešením a 4 sloupy je 6120 x 4500 mm, řešení se 6 sloupy a maximálním rozměrem 7870 x 4500 mm. Výška může být až 3225 mm. Samozřejmostí je možnost spojování více modulů a vytvořit tak neomezeně velkou zastřešenou plochu. Dle způsobu montáže může být pergola postavena na 4 nebo 6 sloupech (samostatně stojící provedení) nebo částečně kotvená ke zdi domu s nižším počtem sloupů. Níže je vyobrazeno několik možností spojování hliníkové pergoly.

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ SKLÁPĚCÍ PERGOLY
Systém lamelových pergol Vám zaručuje odvod dešťové vody uvnitř hliníkové konstrukce. Hliníkové lamely jsou vyspádovány vždy na stranu, kde je umístěn lineární pohon (spád lamel je 2°). Na této straně jsou poté umístěny odtokové sloupy s integrovanou plastovou trubkou nebo flexibilní hadicí. Vývod vody může být neviditelný (uvnitř sloupu a směřovat pod podlahu) nebo viditelný (boční stranou sloupu s volným napojením).

KONSTRUKCE SCREENOVÝCH ROLET
Screenové rolety jsou ideální příslušenství lamelových pergol. Slouží zejména jako ochrana před slunečními paprsky, ale také k ochraně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který je přizpůsoben obvodovému rámu a nosnému sloupu, který je přímo navržen, aby designově ladil s vaší pergolou. Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má integrovanou PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET
Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají i silnějšímu větru (přesná specifikace na vyžádání). Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová.

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY
Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je možné umístit na extrudované lamely. Jedná se o LED osvětlení, které může být bílé nebo barevné. LED osvětlení je ovládáno na stejném dálkovém ovladači jako celá pergola nebo rolety. Intenzitu osvětlení je možné regulovat. 

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 800W do 3000W, kdy je možné na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení.

UZAVŘENÍ PERGOLY POMOCÍ BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENÍ
Zasklením vaší pergoly se Vám prakticky zvětší obyvatelný prostor terasy. Můžete využít bezrámové nebo rámové konstrukce zasklení. Sklo chrání nejen proti dešti a proti větru, ale také udržuje teplo. Díky tomuto příslušenství můžete Vaši pergolu využívat celoročně i když venku mrzne.

OVLÁDÁNÍ LAMELOVÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí lineárního pohonu ELERO Piccolo umísněného v konstrukci (nevyčnívá mimo nosník). Řídící jednotka SOMFY LOUVER 2021 je umístěna v revizním otvoru v nosném sloupu pergoly. Dodáváme hned několik typů řídícího systému celého zařízení a to SOMFY, ELERO a BECKER. Pergolu ovládáte pomocí přenosného dálkového ovladače, který dodáváme v několika variantách - různé počty řídících kanálů, možnost scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť. A na závěr taktéž smart řešení pomocí SOMFY TAHOMA, kdy můžete pergolu a všechna připojená zařízení ovládat z počítače, tabletu či telefonu.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPĚCÍ PERGOLY
Dodací termín této lamelové pergoly je 8-16 týdnů v závislosti na aktuálním vytížení výroby a montážních kapacit. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření). Instalace pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškolení na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Záruční doba, kterou poskytujeme je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na konstrukci pergoly, mechanické části, povrchovou úpravu, lineární pohon a řídící jednotku (Somfy, Elero a Becker). Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu (na vyžádání).

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SKLÁPĚCÍ PERGOLY
Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i lamely ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak vyčistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

Poradíme s výběrem hliníkové bioklimatické pergoly

Výhody bioklimatických pergol ALUPERGOLA Bioclimatic

 • Vyrobeno v České republice - Made in Czech republic
 • Integrované těsnění mezi střešními lamelami
 • Revizní otvor v nosném profilu pro skrytou elektroinstalaci
 • Robustní konstrukce s kvalitní povrchovou úpravou v certifikovaných lakovnách
 • Zatížení sněhem 900 N/m2 a odolnost proti větru do 150 km/hod
 • Řízení všech prvků pergoly a příslušenství systémem SOMFY IO Homecontrol
 • Možnost LED osvětlení ve střešních lamelách
 • Velký rozměr jednoho modulu až 7870 x 4500 mm

Orientační cena

Typ produktu Bioklimatická pergola ALUPERGOLA Bioclimatic
Šířka 4085 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Pomocí pohonu ELERO a řídící jednotky SOMFY s dálkovým ovladačem
Provedení Samostaně stojící
Cena 169 493 Kč bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • 7870x4500
 • 1956x2000
 • Barevná paleta
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči sněhu
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči větru
 • Efektivní stínění
 • Cenově dostupné
 • Produkt na celý život
 • Designový produkt

Ukázky realizací

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt