JEDNODUCHÁ HLINÍKOVÁ PERGOLA ALUPERGOLA

Hliníková pergola ALUPERGOLA s pevnou střechou. Střecha může být z 16 mm komůrkového polykarbonátu v několika variantách, ale také z 8 mm bezpečnostního skla. Konstrukci pergoly tvoří extrudované hliníkové profily té nejvyšší kvality, ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve standardní RAL 7016. Pergola je dodávána se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru). Za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 10°. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2500 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE HLINÍKOVÉ PERGOLY

Pergola je sestavena z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je okap v přední části, který má rozměr 198 x 135 mm. Mezi další důležité části patří krokve s integrovaným gumovým těsněním  a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístěny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou dodávány v délce 2500 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 5000 nebo 6000 mm).

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Střecha hliníkové pergoly může být tvořena komůrkovým polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem střechy je polykarbonát, který je cenově dostupnější a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný a za příplatek bronzový nebo solar control. 

Dražší variantou je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm, které je každým rokem populárnější. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním různých typů markýz, baldachýnů nebo plisé pro lepší tepelný komfort pod pergolou.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY HLINÍKOVÝCH PERGOL

Hliníkové pergoly s pevnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech objednacích a výrobních rozměrů, možnosti sklonu a další. Přesné technické parametry pevných pergol s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

 

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ PERGOLA S POLYKARBONÁTEM

Hliníkovou pergolu s pevnou střechou, kterou tvoří pouze polykarbonát (nikoliv bezpečnostní sklo) je možné doplnit o zadní samostatně stojící konstrukci. Tato hliníková konstrukce se skládá z extrudovaných hliníkových profilů v barvě konstrukce pergoly. Rozměry profilů pro tuto konstrukci jsou 110 x 110 mm. Samostatně stojící pergolu doporučujeme kotvit pomocí kotevních patek (hliníková vsuvka s patkou, která se nasune do stojin o rozměru 110 x 110 mm). Maximální rozměr kompletně samostatně stojící hliníkové pergoly je š. 7000 x h. 5000 mm nebo po konzultaci s obchodním manažerem. Zadní pomocná konstrukce se doporučuje i v případě kotvení pergoly k dřevostavbě (pro lepší stabilitu a vyšší možnosti kotvení do stěny).

 

ATYPICKÉ PROVEDENÍ HLINÍKOVÝCH PERGOL

Hliníkovou pergolu je možno upravit pro každý druh stavby či terasy. Za příplatek je možné pergolu upravit a vyrábět v libovolných atypických tvarech, s libovolným sklonem (5° až 10°) a počtem sloupů. Pokud máte atypický požadavek, tak se na nás neváhejte obrátit.

Atypické provedení hliníkových pergol

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PERGOL

Hliníkové profily, které tvoří pergolu jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce je k dispozici  bez příplatku RAL7016 - atracit (strukturovaná). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

 

ROZMĚRY HLINÍKOVÉ PERGOLY S PEVNOU STŘECHOU

Hliníkové pergoly dodáváme na míru pro každou terasu. Minimální rozměr pergol se střechou z polykarbonátu je š. 2.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 14.000 x h. 5.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 5. Minimální rozměr pergol se střechou z bezpečnostního skla je š. 2.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 14.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 6.

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PEVNÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

Okapový systém hliníkové pergoly s pevnou střechou

ZASTÍNĚNÍ PERGOLY POMOCÍ VENKOVNÍ MARKÝZY

Pro nejkomfortnější užívání hliníkové pergoly s pevnou střechou doporučujeme použít speciálně vyvinuté markýzy pro zastínění pergol nebo zimních zahrad. Pokud chcete zastavit sluneční paprsky nad polykarbonátem nebo bezpečnostním sklem, tak doporučujeme použít typy markýz jako je Airomatic, Targa nebo Xline. Nevýhodou markýzy nad střechou je větší náchylnost k poryvům větru, dále také vyšší míra znečištění látky a nemožnost používat markýzu za deště. Další možností je použít markýzy pod střechou, která sice tak efektivně nebrání slunečním paprskům, ale za to je odolnější proti větru, může te ji používat za deště a taktéž má látka vyšší životnost, jelikož není vystavena vnějším vlivům a nečistotám. Pokud zvažujete tuto variantu, tak doporučujeme markýzu Xlight.

Kvalitní markýzy pro hliníkové pergoly k domu

SCREENOVÉ ROLETY PRO HLINÍKOVÉ PERGOLY

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci celé pergoly.

Screenové rolety pro hliníkovou pergolu LEGEND

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky screenových rolet do pergoly s pevnou střechou

BEZRÁMOVÉ A RÁMOVÉ POSUVNÉ ZASKLENÍ PERGOL

Hliníkové pergoly s pevnou střechou jsou vyvinuty, tak aby je šlo snadně rozšířit na zimní zahradu. Pokud instalaci posuvných prosklenných systémů zvažujete ihned na začátku, tak doporučujeme zimní zahradu Gardenroom, která se dodává v typizovaných rozměrech v provedení bezrámového a rámového zasklení. Pokud zvažujete instalaci zasklení později, tak zůstaňte u hliníkové pergoly Legend. Hliníkovou pergolu je možné vybavit bezrámovým i rámovým zasklením v několika variantách.

Bezrámové a rámové obvodové zasklení pergoly

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme v černé a stříbrné variantě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá dálkového ovladače s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto) a je také možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0% - 100%

Osvětlení hliníkových pergol

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Elektrické ohřívače pod hliníkovou pergolu

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVÉ PERGOLY

Odborná montáž bezúdržbových pergol s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení hliníkové pergoly je na stěnu domu, dále pak jako samostatně stojící (pouze v případě polykarbonátu). V případě montáže na stěnu je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů. Podívejte se na přehled kotvících prvků pro hliníkové stojiny.

Montáž hliníkové pergoly Gardendreams

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY

Dodací termín této hliníkové pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na hliníkovou konstrukci pergoly. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ HLINÍKOVÝCH PERGOL

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i střechu ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné. Varianta pergoly s bezpečnostním sklem má tu nevýhodu, že na skle jsou vidět veškeré nečistoty (prach, špína a jiné).

Poradíme s výběrem pergoly s pevnou střechou

Výhody pergol ALUPERGOLA

 • Kvalitní produkt naší výroby se zárukou 24 měsíců
 • Integrovaný okap v přední části zabezpečí dokonalý odvod vody
 • Vhodné použití do 2. sněhového pásma se zatížením 170 kg/m2
 • Možnost integrovaného LED osvětlení ve střešních profilech
 • V základní nabídce strukturované povrchy (antracit)
 • 16 mm polykarbonát nebo 8 mm bezpečnostní sklo
 • Vhodné o doplnění o stínění (markýza nebo screenové rolety)
 • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení

Orientační cena

Typ produktu Hliníková pergola s pevnou střechou ALUPERGOLA
Barva RAL 7016
Ovládání Pergola nemá pohyblivé součásti
Provedení Pergola kotvená k domu, polykarbonát 16mm
 • M
  • 34 059 Kč
  • 3 m x 2 m
 • L
  • 52 217 Kč
  • 5 m x 3 m
 • XL
  • 91 104 Kč
  • 6 m x 3,8 m

Ceny jsou uvedeny bez DPH, montáže a dopravy.

Vypočtěte si cenu vaší vysněné pergoly ihned s naším jednoduchým konfigurátorem! KONFIGURÁTOR PERGOL

Technické informace

 • Produkt na celý život
 • Barevná paleta
 • Cenově dostupné
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči větru
 • Odolnost vůči sněhu
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 2000 x 2000 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 14000 x 5000 mm

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt