MODERNÍ LAMELOVÁ PERGOLA TARASOLA ESSENTIAL

Minimalistický design a pokročilé technologie - taková je Tarasola Essential. Bioklimatická pergola u které střechu tvoří hliníkové lamely otočené o 135°. Plynulé nastavení úhlu sklonu lamel poskytuje plnou kontrolu nad slunečním zářením, umožňuje přirozené větrání a volnou cirkulaci vzduchu. Masivní 100% hliníková konstrukce je odolná vůči extrémním teplotám a povětrnostním podmínkám, včetně větru do 120 km/h. Voda je odváděna integrovaným systémem skrytým v nosných profilech.

Může být vybavena screenovými roletami, zasklením, led osvětlením a audio systémem zabudovaným přímo v pergole. Díky možnosti modulárního připojení můžeme libovolně vytvářet neomezený prostor, který požadujete.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

Tarasola Essential je moderní lamelová pergola s pevnou konstrukcí a přitom jedna z cenově nejdostupnějších pergol tohoto typu na trhu. Tuto vyjímečnou pergolu je možné namontovat jako samostatně stojící konstrukci, nebo přes izolaci o dům.

Essential je hliníková bioklimatická pergola. Lamely se dají natáčet v rozsahu od 0° do 135°. Tento rozsah zabezpečuje bioklimatickou funkci. Bioklimatická funkce znamená, že nahromaděný teplý vzduch pod pergolou se dá pomocí naklápěcích lamel odventilovat. Se zavřenými lamelami je pergola odolná vůči větru, dešti a slunečnímu záření.

Pergola Essential umožňuje namontovat posuvné zasklení, screenové rolety a LED osvětlení. Volitelnými doplňky jsou například infra ohřívače nebo senzor větru, deště a slunce. Standartně je dodávána s dálkovým ovládáním Teleco, má integrovaný odtok vody a její maximální rozměr je 400x589 cm. Lamely mohou jít rovnoběžně se stěnou domu nebo kolmo k ní.

ZÁKLADNÍ POPIS BIOKLIMATICKÉ KONSTRUKCE PERGOLY

Lamelová pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné a podélné nosníky, které mají rozměr 210x80x120 mm. Další nepostradatelnou částí lamelové pergoly jsou hliníkové lamely. Extrudovaný profil, který tvoří lamelu pergoly má rozměr 235x38 mm. Posledním důležitým prvkem jsou sloupy, které mají rozměr 120x120 mm. Síla stěn u všech profilů se pohybuje kolem 4-5 mm, díky čemuž je pergola velmi robustní a odolá velkému zatížení. Největší předností celého systému je možnost uzavřených lamel i v zimním období (přesné informace poskytneme na vyžádání).

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A LAMEL

Celá konstrukce lamelové pergoly je opatřena práškovou barvou. Povrchová úprava se provádí výhradně v certifikované lakovně, která vlastní oba certifikáty kvality - Qualicoat a GSB. Povrch pergol dodáváme v matném a jemně strukturovaném provedení (FSM) u klasických RAL barev. V základní ceně nabízíme nejpopulárnější barvy mezi které patří: RAL 9010, 7016. Pergolu lze dodat i v dřevodekoru, toto provedení a příplatek je na dotaz.

ZÁKLADNÍ ROZMĚRY A MOŽNOSTI SPOJOVÁNÍ PERGOL

Základní rozměr naklápěcí bioklimatické pergoly s 1-modulovým řešením a 4 sloupy je 5896 x 4000 mm. Standardní výška stojin je 2440mm, za příplatek je možná větší výška může být až 2990 mm. Samozřejmostí je možnost spojování více modulů a vytvořit tak neomezeně velkou zastřešenou plochu. Dle způsobu montáže může být pergola postavena na 4 sloupech (samostatně stojící provedení) nebo částečně kotvená ke zdi domu s nižším počtem sloupů.  Maximální výška celé pergoly je 3200 mm.

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Systém lamelových pergol Vám zaručuje dokonalý odvod dešťové vody uvnitř hliníkové konstrukce pomocí plastové odpadní trubky. Vývod vody může být neviditelný (uvnitř sloupu a směřovat pod podlahu) nebo viditelný (boční stranou sloupu s volným napojením). Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

KONSTRUKCE SCREENOVÝCH ROLET ROLLETIX

Screenové rolety SCREEN 110 ZIP jsou originální příslušenství lamelové pergoly. Slouží jako ochrana před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochraně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box o rozměrech 110 x 110 mm, který je přímo navržen, aby designově ladil s vaší pergolou. Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergol. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému.

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET ROLLETIX

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová.

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je možné umístit na extrudované lamely nebo na příčný a podélný nosník pergol. Jedná se o LED osvětlení, které může být bílé nebo barevné. Bílé LED osvětlení je ovládáno na stejném dálkovém ovladači jako celá pergola nebo rolety. Intenzitu osvětlení je možné regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Barevné LED osvětlení se ovládá na odděleném ovladači, kde je možnost volit barvu, intenzitu a jiné.

UZAVŘENÍ PERGOLY POMOCÍ BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENÍ

Zasklením vaší pergoly se Vám prakticky zvětší obyvatelný prostor terasy. Můžete využít bezrámové nebo rámové konstrukce zasklení. Sklo chrání nejen proti dešti a proti větru, ale také udržuje teplo. Díky tomuto příslušenství můžete Vaši pergolu využívat celoročně i když venku mrzne.

OVLÁDÁNÍ LAMELOVÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí pohonů integrovaných v konstrukci (nevyčnívá mimo nosník). Lineární motor je zcela skrytý v obvodové střešní konstrukci a řídící jednotka lamelových pergol je umístěna přímo v nosném sloupu. Dodáváme řízení pergoly a příslušenství pomocí systému Teleco (italská společnost, která je specialistou na řízení pro bioklimatické pergoly. Tyto produkty jsou se zárukou 24 měsíců). Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPĚCÍ PERGOLY

Dodací termín této lamelové pergoly je 8-12 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření). Instalace pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškolení na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na konstrukci pergoly, mechanické části a povrchovou úpravu. Záruční doba 24 měsíců je na lineární pohon a řídící jednotku (TELECO). Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu (na vyžádání).

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i lamely ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak vyčistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

 

Poradíme s výběrem hliníkové bioklimatické pergoly

Výhody pergol Tarasola Essential

 • odolná vůči extrémním teplotám a povětrnostním podmínkám
 • 24 měsíců záruka na konstrukci pergoly, mechanické části a povrchovou úpravu
 • 24 měsíců záruka na lineární pohon a řídící jednotku
 • povrch pergol dodáváme v matném a jemně strukturovaném provedení (FSM) u klasických RAL barev
 • pergolu lze dodat i v dřevodekoru
 • dolnost proti větru do 120 km/hod
 • screenové rolety s odolností 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru

 • osvětlení lze umístit na extrudované lamely nebo na příčný a podélný nosník pergol

 • uzavření pergoly pomocí bezrámového a rámového zasklení
 • maximální rozměr jednoho modulu 5896 x 4000 mm

 • možnost samostatného ovládání modulů

Orientační cena

Typ produktu Bioklimatická pergola TARASOLA ESSENTIAL
Šířka 4180 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Pomocí pohonu TELECO
Provedení Samostaně stojící
Cena 184 875 Kč bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • 5896x4000
 • 1956x2000
 • Barevná paleta
 • Odolnost vůči dešti
 • Efektivní stínění
 • Odolnost vůči sněhu
 • Cenově dostupné
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči větru
 • Produkt na celý život
 • Designový produkt

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt