Hledáte ideální podlahu na vaši terasu, která se může položit ihned a vyznačuje se vysokou odolností? Společnost ARS System přináší do České republiky revoluční německý koncept Pave and Go, tedy podlahové krytiny s uzamykacím systémem pro snadnou pokládku bez lepení. O výhodách tohoto systému jsme si povídali s panem Romanem Mikeskou, obchodním manažerem společnosti ARS System.

Proč jste zvolili uzamykací systém pokládky místo tradičního lepení? V čem jsou výhody této techniky?

Systém suché pokládky Pave and Go je opravdu jedinečný a díky jeho konstrukci jsme schopni zákazníkům přinést do domova nový obytný prostor, který si dále zákazník jen užívá, bez nutnosti namáhavého čištění nebo servisování. Pave and Go totiž nepodléhá času, jako některé jiné materiály, změnám barevnosti nebo postupnému zašpinění, které lze jen velmi těžko nebo vůbec odstranit. Také se pod desky nebo mezi ně nedostávají nečistoty nebo semínka, která mohou následně vyrůstat. Podlaha vždy zůstává rovná, bez propadání, pohybu nebo kroucení.

Oproti lepení odpadá riziko vypadávání spár vlivem mrazu a následného odlepení celých desek. Naše podlahy jsou jednoduše spojeny pomocí klik systému, který zajišťuje stabilitu jak v podélném tak příčném směru. Podlaha je po položení ihned pochozí nebo pojezdová a lze ji v případě potřeby kdykoliv rozebrat a opětovně složit. Nabízíme variantu jak Outdoor - venkovní tak Indoor - vnitřní.

Z jakých materiálů se podlahy vyrábějí? Jsou opatřeny protiskluzovou povrchovou úpravou?

Základem Pave and Go je keramická dlažba společnosti Emil Group, která se tomuto oboru věnuje již od roku 1961. Dlažba splňuje ty nejvyšší nároky, které jsou v dnešní době na venkovní keramickou dlažbu kladeny, jako je protiskluznost R11, mrazuodolnost, nebo také odolnost vůči nasákání, kyselinám a UV záření. Tato dlažba je následně spojena za vysokého tlaku a teploty s polyuretanovým rámem, který je opatřen klikovým zámkem pro zajištění pevného spojení. Tento polyuretan je vyroben přímo pro tento systém a obsahuje speciální formuli, tak aby byla zajištěna odolnost i v těch nejnáročnějších podmínkách při střídání nízkých a vysokých teplot.

Je nutné nějak připravit povrch, na který se podlaha pokládá?

Povrch je zapotřebí vždy správně připravit pro pokládku do drtě, kde musí být správné podloží dle aktuálního požadavku zákazníka na zatížení, ale také podle umístění terasy nebo požadovaného prostoru. Pokládka je také možná na pevný podklad, jako je například beton nebo původní dlažba. V takovém případě je položená dlažba ihned pojezdová do 3,5 tuny. Systém je také vhodný pro balkony nebo střešní terasy, kde je zapotřebí předem připravit vhodnou izolaci terasy proti vodě. U systému Indoor pro vnitřní použití je možné pokládat i bez předchozích příprav na rovný podklad nebo stávající podlahu.

Pokládka je opravdu rychlá a jednoduchá.
Pokládka je opravdu rychlá a jednoduchá.

Jak zajišťujete, aby byla podlaha rovná, stabilní a bez nechtěných mezer?

Základem je vždy příprava správného podloží dle předepsaných parametrů a dodržení správných pracovních postupů. Na takto připravené podloží lze jednoduše pokládat jednotlivé desky, které se spolu pevně spojí pomocí polyuretanového prvku s klik systémem, který je rovněž opařen spárami. Po spojení tak dostáváme již hotovou podlahu včetně spár, která je díky tomuto spojení velmi stabilní.

Jaká je odolnost těchto podlah proti vlhku, UV záření, extrémním teplotám či mechanickému poškození? Nemůže pod takto položenou podlahu například zatékat?

Pave and Go je odolný proti UV záření, vlhkosti i extrémním teplotám, a proto jej můžeme doporučit do našich klimatických podmínek, kdy v zimě klesají teploty hluboko pod nulu a v létě se šplhají ke čtyřiceti stupňům. V případě mechanického poškození, např. pádem velmi těžkého předmětu, který by povrch dokázal odštípnout nebo dokonce rozbít, je možné jednoduše vyměnit pouze jednu desku bez nutnosti rozebrat celou plochu. Spára dlažby má propustnost 0,2 %, což je opravdu velmi málo a ve vnitřních prostorách se tato podlaha běžně uklízí průmyslovými mycími stroji. My však doporučujeme u prostor, kde nesmí projít ani minimum vody, právě výše zmíněnou hydroizolaci nebo drenážní podložku, která následně odvede i toto minimum vody pryč.

Podlahy Pave and Go vás potěší snadnou údržbou a elegantním designem.
Podlahy Pave and Go vás potěší snadnou údržbou a elegantním designem.

V jakých designech lze takovou podlahu pořídit?

Pave and Go máme na skladě ve čtyřech oblíbených designech, kde tři jsou s designem kamene a v barevných variantách Ardesia Grey, Gold a Black a také ve velmi oblíbeném betonovém designu Portland Grey. U větší plochy lze také vybrat z široké produkce 20 mm dlažeb společnosti Emil Group a nechat vybraný odstín vyrobit dle konkrétního přání zákazníka, tak abychom uspokojili požadavky všech zákazníků a jejich projektů.

Jak se vaše podlahy udržují a čistí?

Údržba není nijak složitá a postačí běžné prostředky na dlažby a náčiní, které má každý doma. Díky tomu, že podlaha není porézní a nasákavá, lze skvrny od kávy, vína nebo stopy po grilování očistit vlhkým hadříkem s trochou běžného prostředku.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ