NEJPRODÁVANĚJŠÍ BIOKLIMATICKÁ PERGOLA PLACEO

Nejoblíbenější naklápěcí bioklimatická pergola !

Lamelové pergoly PLACEO300 jsou populární řešení zastřešení terasy pro moderní stavby. Tento typ pergol má zcela rovnou obvodovou konstrukci (bez sklonu) a střechu tvoří hliníkové lamely, které je možno polohovat (naklápět) v rozmezí od 0° do 140°. Při uzavřených lamelách pergoly docílíte pevné, které Vás ochrání nejen před sluncem a deštěm, ale taktéž i sněhem. Pokud jsou lamely uzavřeny, tak i přesto není střecha hermeticky uzavřená a ve vyjímečných případech při přívalových deštích a extrémním větru může docházet k mírnému odkapávání vody z odtokového profilu nebo z hliníkových lamel. Extrudované hliníkové lamely jsou uloženy ve spádu vždy k motoru a na této straně musí být taktéž instalovány odtokové sloupy. Odtok vody je vždy integrován uvnitř nosné stojiny pergoly a v závislosti na velikosti se určuje počet odtokových sloupů (do 17 m2 je pouze jeden sloup, nad 17 m2 se již používají 2 odtokové sloupy). Provedení pergoly může být na 4 sloupech (tzv. samostatně stojící) nebo částečně kotvené o domů na libovolném počtu sloupů.

Společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je autorizovaným montážním partnerem výrobce Alaris pro dodávky bioklimatických pergol Placeo a zároveň je největším odběratelem těchto pergol v regionu České, Slovenské a Rakouské republiky.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

Pergoly Alaris Placeo jsou nejprodávanější naklápěcí pergoly v České republice!

ZÁKLADNÍ POPIS BIOKLIMATICKÉ KONSTRUKCE PERGOLY

Lamelová pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné a podélné nosníky, které mají rozměr 225x50x120 mm. Další nepostradatelnou částí lamelové pergoly jsou hliníkové lamely. Extrudovaný profil, který tvoří lamelu pergoly má rozměr 202x47 mm. Posledním důležitým prvkem jsou sloupy, které mají rozměr 120x120 mm. Síla stěn u všech profilů se pohybuje kolem 4-5 mm, díky čemuž je pergola velmi robustní a odolá velkému zatížení. Hliníkové lamely můžou být zatíženy až do 900 N/m2. Největší předností celého systému je možnost uzavřených lamel i v zimním období (přesné informace poskytneme na vyžádání).

Konstrukce pergoly Placeo

Nejdůležitější částí sklápěcí pergoly

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A LAMEL

Celá konstrukce lamelové pergoly je opatřena práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac té nejvyšší kvality. Povrchová úprava se provádí výhradně v certifikované lakovně, která vlastní oba certifikáty kvality - Qualicoat a GSB. Povrch pergol dodáváme v matném a jemně strukturovaném provedení (FSM) u klasických RAL barev. V základní ceně nabízíme většinu nejpopulárnějších i méně známých barev mezi které patří:

RAL1015,RAL7006,RAL7015,RAL7016,RAL7022,RAL7023,RAL7030,RAL7035,RAL7036,RAL7040,RAL7042,DB703,RAL7043,RAL7045,RAL7047,

RAL8003,RAL8014,RAL8016,RAL8017,RAL8023,RAL8028,RAL9001,RAL9002,RAL9003,RAL9005,RAL9006,RAL9007,RAL9010,RAL9016

Základní barvy konstrukce pergol Placeo

Naprosto výjimečný vzhled získá vaše pergola s použitím speciální technologie Decoral. Tohoto designového efektu docílíme nanesením speciální práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší dekoraci jako dřevo, žula, mramor či jiné atypické vzory. Tato povrchová úprava je za příplatek na dotaz s prodlouženým termínem dodání. Níže se podívejte na malou ukázku barev Decoral.

Barvy Decoral pro naklápěcí pergoly

ZÁKLADNÍ ROZMĚRY A MOŽNOSTI SPOJOVÁNÍ PERGOL

Základní rozměr naklápěcí bioklimatické pergoly s 1-modulovým řešením a 4 sloupy je 6100 x 3000 mm, řešení se 6 sloupy a maximálním rozměrem 6950 x 3000 mm. Výška může být až 3000 mm. Samozřejmostí je možnost spojování více modulů a vytvořit tak neomezeně velkou zastřešenou plochu. Dle způsobu montáže může být pergola postavena na 4 sloupech (samostatně stojící provedení) nebo částečně kotvená ke zdi domu s nižším počtem sloupů. Níže je vyobrazeno několik možností spojování hliníkové pergoly.

Možnosti napojení lamelové pergoly

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Systém lamelových pergol Vám zaručuje dokonalý odvod dešťové vody uvnitř hliníkové konstrukce. Hliníkové lamely jsou vyspádovány vždy na stranu, kde je umístěn lineární pohon (spád lamel je 2°). Na této straně jsou poté umístěny odtokové sloupy s integrovanou plastovou trubkou nebo flexibilní hadicí. Vývod vody může být neviditelný (uvnitř sloupu a směřovat pod podlahu) nebo viditelný (boční stranou sloupu s volným napojením). Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

Integrovaný systém odvodu dešťové vody

KONSTRUKCE SCREENOVÝCH ROLET ROLLETIX

Screenové rolety Rolletix jsou originální příslušenství lamelové pergoly Placeo. Slouží jako ochrana před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochraně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box o rozměrech 124,5 x 119,5 mm, který je přímo navržen, aby designově ladil s vaší pergolou. Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 45 x 33,7 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému.

Detail screenové rolety pro pergolu

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET ROLLETIX

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferrari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová.

Latky screenových rolet pro sklápěcí pergolu

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je možné umístit na extrudované lamely nebo na příčný a podélný nosník pergol. Jedná se o LED osvětlení, které může být bílé nebo barevné. Bíle LED osvětlení je ovládáno na stejném dálkovém ovladači jako celá pergola nebo rolety. Intenzitu osvětlení je možné regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Barevné LED osvětlení se ovládá na odděleném ovladači, kde je možnost volit barvu, intenzitu a jiné.

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možné na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Elektrické ohřívače pro vytápění sklápěcí pergoly

UZAVŘENÍ PERGOLY POMOCÍ BEZRÁMOVÉHO A RÁMOVÉHO ZASKLENÍ

Zasklením vaší pergoly se Vám prakticky zvětší obyvatelný prostor terasy. Můžete využít bezrámové nebo rámové konstrukce zasklení. Sklo chrání nejen proti dešti a proti větru, ale také udržuje teplo. Díky tomuto příslušenství můžete Vaši pergolu využívat celoročně i když venku mrzne.

OVLÁDÁNÍ LAMELOVÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí dvou synchronizovaných pohonů integrovaných v konstrukci (nevyčnívá mimo nosník). Řídící jednotka lamelových pergol je umístěna mimo pergolu nebo přímo v nosném sloupu. Dodáváme dva typy řídícího systému celého zařízení a to ELERO a za příplatek SOMFY. Pergolu ovládáte pomocí přenosného dálkového ovladače, který dodáváme v několika variantách - různé počty řídících kanálů, možnost scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť.

Ovládání naklápěcí pergoly

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA NAKLÁPĚCÍ PERGOLY

Dodací termín této lamelové pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření). Instalace pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškolení na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na konstrukci pergoly, mechanické části, povrchovou úpravu, lineární pohon a řídící jednotku (Elero i Somfy). Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu (na vyžádání).

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SKLÁPĚCÍ PERGOLY

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i lamely ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak vyčistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

Poradíme s výběrem hliníkové bioklimatické pergoly

Doporučujeme vám před realizací lamelové pergoly návštěvu showroomu. Tuto sklápěcí pergolu PLACEO máme vystavenou v Praze, Brně, Žilině, Bratislavě a Košicích.

Výhody bioklimatických pergol Placeo

 • Vyrobeno v České republice - Made in Czech republic
 • povrchová úprava v matné i strukturované barvě od Tiger Drylac
 • speciální povrchová úprava Decoral v odstínech dřevodekor a jiné
 • zatížení sněhem 900 N/m2 a odolnost proti větru do 150 km/hod
 • screenové rolety Rolletix s odolností do 72 km/hod
 • možnost integrovaného LED osvětlení v lamelách i konstrukci
 • velký rozměr jednoho modulu až 6950 x 3000 mm

Orientační cena

Typ produktu Naklápěcí bioklimatické pergoly ALARIS PLACEO
Šířka 4060 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Rádiovým pohonem Elero
Provedení Pergola kotvená k domu nebo samostaně stojící
Cena 186 451 Kč (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Produkt na celý život
 • Barevná paleta
 • Designový produkt
 • Efektivní stínění
 • Nejprodávanější produkt
 • Cenově dostupné
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči větru
 • Odolnost vůči sněhu
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 1000 x 1200 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 6950 x 3000 mm

ke stažení

Naklápěcí pergola PLACEO - Představení produktu (PDF, 6.7MB) Naklápěcí pergola PLACEO - Základní rozměry (PDF, 4.2MB) Naklápěcí pergola PLACEO - technický list (PDF, 2.6MB) Screenová roleta ROLETIX - technický list (PDF, 2.5MB) Screenová roleta ROLETIX - Kolekce látek (PDF, 786.0KB) Naklápěcí pergola PLACEO - boční zasklení (PDF, 5.1MB)

Ukázky realizací

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt