PERGOLA PRO ZASTŘEŠENÍ TERASY SUPERIOR

Problém s velkým prostorem ?

Tento typ hliníkového zastřešení je odlišný v tom, že i při maximálním rozměru š. 7000 x h. 6000 mm má pouze 2 přední hliníkové stojiny!

Pergola GARDENDREAMS SUPERIOR je unikátním řešení terasy s použitím pouze 2 předních sloupů. Střechu tohoto zastřešení může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát v několika variantách, ale také 10 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce hliníkových pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac v odstínu RAL7016 (antracitová). Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 220 x 150 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Naše společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je výhradním zástupcem německých hliníkových pergol GARDENDREAMS pro Českou, Slovenskou a Rakouskou republiku.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÍ POPIS HLINIKOVÉHO ZASTŘEŠENÍ

Hliníkové zastřešení terasy je sestaveno z robustních extrudovaných profilů té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac. Nejdůležitější částí hliníkového zastřešení je extra robustní přední hliníkový okap, který má rozměr 230 x 315 mm a integrované ocelové vyztužení. Design okapu může být pouze rovný. Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 150 x 75 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 220 x 150 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm

 

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA HLINÍKOVÉHO ZASTŘEŠENÍ

Střecha hliníkového zastřešení s pevnou střechou může být tvořena polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem bezúdržbové střechy je polykarbonát, který je levnější a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný. Za příplatek může být polykarbonát extra čirý, antracitový s lepší odrazivostí tepla, čirý s lepší odrazivostí tepla a mléčný s lepší odrazivostí tepla. 

Cenově dražší variantou je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm, které je každým rokem populárnější. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním - plisé, baldychýn nebo markýza.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY MODERNÍHO ZASTŘEŠENÍ

Moderní zastřešení s pevnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech objednacích a výrobních rozměrů, možnosti sklonu a další. Přesné technické parametry pergol s pevnou střechou s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

 

BARVY PROFILŮ KONSTRUKCE ZASTŘEŠENÍ TERASY

Hliníkové profily, které tvoří toto zastřešení jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce je k dispozici pouze odstín RAL7016 - jemá struktura (antracitová barva). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

 

VÝROBNÍ ROZMĚRY HLINÍKOVÉHO ZASTŘEŠENÍ

Hliníkové zastřešení terasy s pevnou střechou dodáváme na míru pro každou terasu. Minimální rozměr hliníkových pergol se střechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 6.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 5. Minimální rozměr pergol se střechou z bezpečnostního skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 6.000 mm. Při všech rozměrech se používají pouze 2 robustní sloupy.

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PERGOLY

Prosklenné nebo polykarbonátové hliníkové zastřešení vám zajistí odtok vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká zesíleným odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

Odvod dešťové vody uvnitř pergoly Superior

 

ZASTÍNĚNÍ HLINÍKOVÉ PERGOLY POMOCÍ VENKOVNÍ MARKÝZY

Komfortního užívání vašeho hliníkového zastřešení s pevnou střechou docílíte s použitím speciálně vyvinutých markýz pro zastínění pergol a zimních zahrad. Pokud chcete zastavit sluneční paprsky nad střechou, tak doporučujeme použít typy markýz jako je Airomatic, Targa nebo Xline. Nevýhodou markýzy nad střechou je větší náchylnost k poryvům větru, dále také vyšší míra znečištění látky a nemožnost používat markýzu za deště. Další možností je použít markýzy pod střechou, která sice tak efektivně nebrání slunečním paprskům, ale za to je odolnější proti větru, může te ji používat za deště a taktéž má látka vyšší životnost, jelikož není vystavena vnějším vlivům a nečistotám. Pokud zvažujete tuto variantu, tak doporučujeme markýzu Xlight.

Dodatečné zastínění pergoly pomocí markýz

ZASTÍNĚNÍ HLINÍKOVÉ PERGOLY POMOCÍ BALDACHÝNŮ A PLISÉ

Jednoduchou a zároveň cenově dostupnou variantou zastínění hliníkového zastřešení jsou baldychýny a plisé. Jedná se o efektivní zastínění, které se instaluje mezi hliníkové střešní krokve. Standardně je možné ovládání manuální (tahem za přední profil pomocí tyče), ale v případě plisé je za příplatek možné ovládat produkt i elektropohonem.

Plisé a baldachýny pro hliníkové zastřešení

SCREENOVÉ ROLETY PRO HLINÍKOVÉ ZASTŘEŠENÍ

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod hliníkovou pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci hliníkového zastřešení

Stínící rolety pro zastřešení terasy

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET

Tkanina exteriérových rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky rolet pro zastřešení terasy

OBVODOVÉ POSUVNÉ ZASKLENÍ PERGOL

Moderní hliníkové zastřešení terasy s pevnou střechou je vyvinuto, tak aby jej šlo snadně rozšířit na zimní zahradu. Pokud instalaci posuvných prosklenných systémů zvažujete ihned na začátku, tak doporučujeme využít levnější zimní zahradu Gardenroom, která se dodává v typizovaných rozměrech v provedení bezrámového a rámového zasklení. Pokud zvažujete instalaci zasklení později, tak zůstaňte u tohoto hliníkového zastřešení Superior. Hliníkové zastřešení je možné vybavit bezrámovým i rámovým zasklením v několika variantách.

Bezrámové a rámové zasklení zastřešení

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Osvětlení je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme v bílé barvě. Ovládání pomocí dálkového ovladače, taktéž s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

Integrované osvětlení hliníkového zastřešení

K vyhřívání prostoru vaší terasy slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Infrazářiče pro terasu

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVÉHO ZASTŘEŠENÍ

Odborná montáž hliníkového zastřešení s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Montáž hliníkové pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení této moderní pergoly je na stěnu domu nebo do stropu. V případě montáže na stěnu či strop je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů. Podívejte se na přehled kotvících prvků pro hliníkové stojiny.

Montáž hliníkového zastřešení

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA HLINÍKOVÉHO ZASTŘEŠENÍ

Dodací termín tohoto hliníkového zastřešení je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje na tuto pergolu je stanovena v délce 2 roky a vztahuje se na hliníkovou konstrukci pergoly. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ MODERNÍCH PERGOL

Tato varianta hliníkového zastřešení je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i střechu ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné. Varianta pergoly s bezpečnostním sklem má tu nevýhodu, že na skle jsou vidět veškeré nečistoty (prach, špína a jiné).

Poradíme s výběrem pergoly s pevnou střechou

Výhody pergol Superior

 • Kvalitní výrobek "Made in Germany" se zárukou 2 let
 • Integrovaný okap v přední části zabezpečí dokonalý odvod vody
 • Pouze 2 přední stojiny i u maximálního rozměru 7000 x 6000 mm
 • Vhodné použití do 2. sněhového pásma se zatížením 170 kg/m2
 • Možnost integrovaného LED osvětlení ve střešních profilech
 • Základní barva je antracitová RAL 7016 (structure)
 • 16 mm polykarbonát nebo 8 mm bezpečnostní sklo
 • Vhodné o doplnění o stínění (markýza nebo screenové rolety)
 • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení

Orientační cena

Typ produktu Hliníková pergola s pevnou střechou SUPERIOR
Šířka 4000 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Pergola nemá pohyblivé součásti
Provedení Pergola kotvená k domu, polykarbonát 16mm
Cena 145 879 Kč (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Produkt na celý život
 • Designový produkt
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči větru
 • Odolnost vůči sněhu
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 2000 x 2000 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 7000 x 6000 mm

ke stažení

Hliníková pergola SUPERIOR - představení produktu (PDF, 2.0MB) Hliníková pergola SUPERIOR - technický list (PDF, 2.6MB) Boční zeď pergoly - sklo (PDF, 3.8MB) Boční zeď pergoly - hliník (PDF, 769.6KB) Boční zeď pergoly - polykarbonát (PDF, 670.3KB)

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt