ROBUSTNÍ HLINÍKOVÁ PERGOLA EXPERT

Robustní pergoly GARDENDREAMS EXPERT jsou vhodnou variantou pro projekty, kde je požadavek na co nejmenší počet sloupů v přední části pergoly. Střechu této zasílené pergoly může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát, ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce bezúdržbových pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve 4 odstínech bez příplatku. Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části zesílený okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Naše společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je výhradním zástupcem německých hliníkových pergol GARDENDREAMS pro Českou, Slovenskou a Rakouskou republiku.

 

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE ROBUSTNÍ PERGOLY

Hliníkové pergoly jsou sestaveny z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, kterou jsou ošetřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac. Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je vyztužený okap v přední části, který má rozměr 223 x 135 mm a může být dodán v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální - ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm).

 

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA VYZTUŽENÉ PERGOLY

Střecha hliníkových pergol může být tvořena polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem pergolové střechy je polykarbonát, který je cenově dostupnější a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný. Za příplatek může být polykarbonát extra čirý, antracitový s lepší odrazivostí tepla, čirý s lepší odrazivostí tepla a mléčný s lepší odrazivostí tepla. 

Cenově dražší variantou je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm, které je každým rokem populárnější. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním - plisé, baldychýn nebo markýza.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY BEZÚDŽBOVÝCH PERGOL

Hliníkové pergoly s prosklennou nebo polykarbonátovou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech objednacích a výrobních rozměrů, možnosti sklonu a další. Přesné technické parametry pergol s pevnou střechou s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníkovou pergolu je možné za příplatek doplnit o samostatně stojící hliníkovou konstrukci z profilů 110 x 110 mm. Rozšíření na samostatně stojící pergolu se vztahuje pouze na pergolu s polykarbonátem. Pomocnou konstrukci lze využít taktéž při instalaci pergoly na dřevostavbu jako rozšíření kotevních míst. V tomto případě je možné mít střechu pergoly s polykarbonátem nebo s bezpečnostním sklem. Při tomto provedení doporučujeme robustní ocelové montážní patky.

Samostatně stojící hliníkové pergoly

BARVY PROFILŮ HLINÍKOVÝCH PERGOL

Hliníkové profily, které tvoří tuto pergolu jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce jsou k dispozici 4 barvy bez příplatku (RAL9016 - bílá (lesklá), RAL9005 - černá, RAL7016 - atracit (strukturovaná) a RAL9007 - stříbrná (strukturovaná). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

VÝROBNÍ ROZMĚRY HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou dodáváme na míru pro každou terasu. Minimální rozměr hliníkových pergol se střechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 5.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 5. Minimální rozměr pergol se střechou z bezpečnostního skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 3. 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníková pergola s pevnou střechou z polykarbonátu nebo skla vám zajistí odtok vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká zesíleným odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

Odtokový systém robustní pergoly EXPERT

 

ZASTÍNĚNÍ HLINÍKOVÉ PERGOLY POMOCÍ VENKOVNÍ MARKÝZY

Pro nejkomfortnější užívání robustní hliníkové pergoly s prosklennou nebo polykarbonátovou střechou doporučujeme použít markýzy pro zastínění pergol nebo zimních zahrad. Pokud chcete zastavit sluneční paprsky nad střechou, tak doporučujeme použít typy markýz jako je Airomatic, Targa nebo Xline. Nevýhodou markýzy nad střechou je větší náchylnost k poryvům větru, dále také vyšší míra znečištění látky a nemožnost používat markýzu za deště. Další možností je použít markýzy pod střechou, která sice tak efektivně nebrání slunečním paprskům, ale za to je odolnější proti větru, může te ji používat za deště a taktéž má látka vyšší životnost, jelikož není vystavena vnějším vlivům a nečistotám. Pokud zvažujete tuto variantu, tak doporučujeme markýzu Xlight.

Zastínění pergol pomocí markýz

ZASTÍNĚNÍ MODERNÍ PERGOLY POMOCÍ BALDACHÝNŮ A PLISÉ

Cenově nejdostupnější řešení zastínění pevné pergoly je pomocí baldachýnů nebo plisé. Jedná se o efektivní zastínění, které se instaluje mezi hliníkové střešní krokve. Standardně je možné ovládání manuální (tahem za přední profil pomocí tyče), ale v případě plisé je za příplatek možné ovládat produkt i elektropohonem.

Plisé a baldachýny pro pergolu

SCREENOVÉ ROLETY PRO HLINÍKOVÉ PERGOLY S PEVNOU STŘECHOU

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod hliníkovou pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci celé vaší hliníkové pergoly.

Screenové rolety pro pergolu u domu

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET DO PERGOL

Tkanina exteriérových rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky screenových rolet pro pergoly

OBVODOVÉ POSUVNÉ ZASKLENÍ PERGOL

Moderní hliníková pergola s pevnou střechou je vyvinuta, tak aby ji šlo snadně rozšířit na zimní zahradu. Pokud instalaci posuvných prosklenných systémů zvažujete ihned na začátku, tak doporučujeme využít levnější zimní zahradu Gardenroom, která se dodává v typizovaných rozměrech v provedení bezrámového a rámového zasklení. Pokud zvažujete instalaci zasklení později, tak zůstaňte u hliníkové pergoly Expert. Hliníkovou pergolu je možné vybavit bezrámovým i rámovým zasklením v několika variantách.

Obvodové zasklení hliníkové pergoly

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi velmi oblíbené příslušenství hliníkových pergol patří efektivní osvětlení, které je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme v bílé barvě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí tlačítka na zdi s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Další variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače, taktéž s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

Integrované osvětlení moderních pergol

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Moderní vytápění prostoru pergoly

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVÉ ROBUSTNÍ PERGOLY

Odborná montáž hliníkových pergol s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení hliníkové pergoly je na stěnu domu nebo do stropu. V případě montáže na stěnu či strop je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů. Podívejte se na přehled kotvících prvků pro hliníkové stojiny.

Instalace robustní pergoly EXPERT

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Dodací termín této hliníkové pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 2 roky a vztahuje se na hliníkovou konstrukci pergoly. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ MODERNÍCH HLINÍKOVÝCH PERGOL

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i střechu ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné. Varianta pergoly s bezpečnostním sklem má tu nevýhodu, že na skle jsou vidět veškeré nečistoty (prach, špína a jiné).

Poradíme s výběrem pergoly s pevnou střechou

Výhody pergol Expert

 • Kvalitní výrobek "Made in Germany" se zárukou 2 roky
 • Zesílený integrovaný okapový systém v přední části pergoly
 • Vhodné použití do 2. sněhového pásma se zatížením 170 kg/m2
 • Základní barvy bílá, krémová, antracitová a stříbrná
 • V základní nabídce strukturované povrchy (antracit a stříbrná)
 • Možnost integrovaného LED osvětlení ve střešních profilech
 • 16 mm polykarbonát nebo 8 mm bezpečnostní sklo
 • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení
 • Vhodné o doplnění o stínění (markýza nebo screenové rolety)

Orientační cena

Typ produktu Hliníková pergola s pevnou střechou EXPERT
Šířka 4000 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Pergola nemá pohyblivé součásti
Provedení Pergola kotvená k domu, polykarbonát 16mm
Cena 61 521 Kč bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Produkt na celý život
 • Barevná paleta
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči sněhu
 • Odolnost vůči větru
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 2000 x 2000 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 7000 x 5000 mm

ke stažení

Hliníková pergola EXPERT - představení produktu (PDF, 2.0MB) Hliníková pergola EXPERT - technický list (PDF, 1.2MB) Boční zeď pergoly - sklo (PDF, 769.6KB) Boční zeď pergoly - hliník (PDF, 769.6KB) Boční zeď pergoly - polykarbonát (PDF, 670.3KB)

Ukázky realizací

PERGOLA S PEVNOU STŘECHOU EXPERT - SKALICA, 2015

zobrazit detail realizace

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt