Posuvné pergoly EVA

Nejprodávanější posuvné pergoly!

Posuvná pergola SUNTECH EVA je nejprodávanější řešení s posuvnou střechou. Díky svým vlastnostem je pergolu možné instalovat na 90% projektů (rodinné domy, byty, restaurace, kavárny, hotely a jiné komerční využití). Tuto pergolu můžete instalovat na zeď domu, případně ji kotvit do stropu (podbití, balkon a jiné). Posuvnou pergolu EVA můžeme kotvit i na dřevostavbu s horizontálně uloženým kotvícím hranolem, případně za pomoci speciálního kotvícího profilu i na dřevostavbu s vertikálně uloženými nosnými hranoly. Stojiny pergoly s posuvnou střechou jsou tvořeny profilem 80x50 a je možné je instalovat na připravené betonové patky nebo zemní vruty. Odtok vody může být řešen volným odtokem přes přední látkový profil nebo za příplatek pomocí odtokového předního profilu, který odvádí vodu uvnitř stojin.

Společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je certifikovaným obchodním partnerem výrobce společnosti SUNTECH pro Českou, Slovenskou a Rakouskou republiku.
 

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

PERGOLY SUNTECH EVA JSOU NEJPRODÁVANĚJŠÍ PERGOLY S POSUVNOU STŘECHOU V ČESKÉ REPUBLICE!

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE PERGOLY

Posuvná pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou a shrnovací střechou z 3-vrstvého PVC. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné profily (1 - rafter), které mají rozměr 135 x 54 mm ve všech typech provedení (bez výztužovací lamely, s vyztužovací lamelou nebo s odtokovým profilem). Další nepostradatelnou částí jsou hliníkové stojiny pergoly (1 a 7 - post), které mají rozměr 135 x 54 mm, v případě provedení bez vyztužovacího profilu nebo s vyztužovacím profilem. Pokud zvolíte variantu s odtokovým profilem, tak stojiny mají rozměr 95 x 80 mm. Pokud máte zájem o nejprodávanější provedení pergoly EVA s odtokovým profilem, tak vás zajímavá informace o rozměru odtokohového profilu (6 - gutter). Tento profil má rozměr 130 x 120 mm.

Detaily posuvné pergoly

TECHNICKÉ PARAMETRY POSUVNÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s posuvnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech minimálního a doporučeného sklonu pergoly, dále pak o velikosti střechy, která chrání posuvnou plechtu a na závěr pak výšku shrnutého nábalu PVC tkaniny. Přesné technické parametry posuvných pergol s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

Technické parametry pergoly s posuvnou střechou

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A POSUVNÉ LÁTKY

Celá konstrukce posuvné pergoly je opatřena práškovou barvou od výrobce Pulver. Základní barvy bez příplatku jsou “Basic colours”, které obsahují 6 barev (RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tyto barvy jsou lakovány v hladkém provedení - lesklé. Další barva z kolekce “Exclusive colours”, která je bez příplatku a je absolutně nejpopulárnější je ON617. Poté je možné za příplatek vybírat z rozšířené kolekce “Exclusive colours a Texture colours”, případně jakékoliv barvy z kolekce RAL.

Vzorník barev posuvné pergoly Suntech EVA

Posuvnou střechu pergoly tvoří 3 vrstvá PVC látka od německého výrobce Mehler. V základním provedení můžete vybírat z kolekce látek “Basic, Xclusive a Matt”, které obsahují 7 látek, které se označují jako “blackout” tzn. neprůhledné. Za příplatek můžete zvolit látku, která je transparentní, ale stále si zachovává neprodyšné vlastnosti základních látek. Nevýhodou těchto látek s označením “Transparent” může být viditelnost nečistot z horní strany látky.

Barvy látek posuvné pergoly EVA

ROZMĚRY PERGOLY S POSUVNOU STŘECHOU

Posuvná pergola EVA může být vyhotovena v 1, 2 a 3 modulovém provedení. Pergola s jedním modulem (2 stojiny) má maximální rozměr 4.500 x 6.000 mm, dvou modulové provedení (3 stojiny) pak 9.000 x 6.000 mm a největší rozměr dosáhnete s tří modulovým provedení (4 stojiny) a to 13.000 x 6.000 mm. U této pergoly není možné měnit daný počet stojin pro každý modul. Pergoly s posuvnou střechou se dají spojovat vedle sebe a vytvořit, tak nekonečně dlouhé zastínění.

Modulové řešení posuvných pergol

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ SHRNOVACÍ PERGOLY

Posuvné pergoly vám zajistí odtok dešťové vody, díky dokonale napnuté PVC látce, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Vývod vody je viditelný (volný) prostřednictvím odtokové patky. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

Odtok dešťové vody uvnitř posuvné pergoly

SCREENOVÉ ROLETY PRO POSUVNÉ PERGOLY

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci celé pergoly.

Screenové rolety do posuvné pergoly

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky screenových rolet do pergoly

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř látkových profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme pouze v bílé variantě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí funkce ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

Integrované LED osvětlení do posuvné pergoly

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Ohřívače pro posuvné pergoly

OVLÁDÁNÍ POSUVNÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí speciálně uloženého trubkového pohonu SOMFY s vestavěným rádiovým přijímačem. Dodáváme řídící systém včetně ovládání od společnosti SOMFY (francouzská společnost, produkty se zárukou 5 let). Pergolu ovládáte pomocí přenosného dálkového ovladače, který dodáváme v několika variantách - různé počty řídících kanálů, možnost scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť. Při použití systému Tahoma Swich můžete pergolu ovládat prostřednictvím smartphonu, tableru nebo počítače.

ODBORNÁ MONTÁŽ POSUVNÉ PERGOLY

Odborná montáž posuvných pergol Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení, které jsou uzpůsobeny na montáž a zaručí nám lepší manipulaci s nábalem a minimalizování možnosti poškození látky. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení posuvné pergoly je vždy na stěnu domu nebo do stropu. V případě montáže na stěnu či strop je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA POSUVNÉ PERGOLY

Dodací termín této shrnovací pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v 24 měsíců a vztahuje se na pergolu včetně elektropohonu SOMFY. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SHRNOVACÍ PERGOLY

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i látku ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

Poradíme s výběrem hliníkové pergoly s posuvnou střechou

Doporučujeme vám před realizací posuvné pergoly návštěvu showroomu. Tuto pergolu se shrnovací střechou EVA máme vystavenou v Praze, Skalici, Žilině, Košicích a Bratislavě.

Výhody posuvných pergol EVA

 • 40 letá tradice výroby a  záruka 24 měsíců
 • 7 barev konstrukce a 7 látek zcela bez příplatku
 • Odolnost proti silnému větru až do 110 km/hod
 • 100% vodotěsná střešní PVC tkanina od německého výrobce
 • extrudované screenové rolety v barvě pergoly
 • možnost integrovaného bílého LED osvětlení
 • velký rozměr jednoho modulu až 4500 x 6000 mm
 • maximální rozměr pergoly až 13000 x 6000 mm

Orientační cena

Typ produktu Hliníková pergola s posuvnou střechou EVA
Šířka 4000 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Rádiovým pohonem Somfy
Provedení Pergola s odtokovým profilem, kotvená k domu
Cena 107 916 Kč bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Produkt na celý život
 • Barevná paleta
 • Nejprodávanější produkt
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči větru
 • Možnost elektrického ovládání
 • Cenově dostupné
 • Efektivní stínění
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči sněhu

ke stažení

EVA - Kolekce barev konstrukce (PDF, 522.2KB) EVA - Objednávkový formulář (PDF, 274.7KB)

Ukázky realizací

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt