Robustní posuvné pergoly NOVO

Posuvné zastřešení terasy?

Shrnovací pergola SUNTECH NOVO je vyhledávaným řešením, když projekt vyžaduje speciální řešení - hloubku zastínění 4.000 mm nebo méně stojin (při této pergole lze použít 2 stojiny pro maximální rozměr pergoly 6.000 x 4.000 mm se 2 moduly ve střeše). Tuto pergolu můžete instalovat na zeď domu, případně ji kotvit do stropu (podbití, balkon a jiné). Posuvnou pergolu NOVO můžeme kotvit i na dřevostavbu s horizontálně uloženým kotvícím profilem, díky robustní konstrukci je možné pergolu postavit jako samostatně stojící s dodatečnou zadní konstrukcí. Stojiny pergoly s posuvnou střechou je možné je instalovat na připravené betonové patky nebo zemní vruty. Odtok vody je řešen pomocí předního odtokového profilu, který odvádí vodu uvnitř stojiny.

Společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je certifikovaným obchodním partnerem výrobce společnosti SUNTECH pro Českou, Slovenskou a Rakouskou republiku.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka


Chcete vidět, jak by tato pergola vypadala přímo ve vaší zahradě nebo terase? Vyzkoušejte naši aplikaci. Stahujte:

Stahujte naši aplikaci z App Store Stahujte naši aplikaci z Google Play

Popis produktu

PERGOLY SUNTECH NOVO UMOŽŇUJÍ ROZMĚR Š. 6000 X V. 4000 MM POUZE O 2 STOJINÁCH!

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE SHRNOVACÍ PERGOLY

Shronovací pergola je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny práškovou barvou a shrnovací střechou z 3-vrstvého PVC. Nejdůležitější částí pergoly jsou příčné profily (1 - rafter), které mají rozměr 125 x 80 mm. Další nepostradatelnou částí jsou hliníkové stojiny pergoly (3 - post), které mají rozměr 130 x 100 mm Rozměr odtokového profilu (2 - gutter) je rozměr 166 x 160 mm.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY ROBUSTNÍ HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníkové robustní pergoly s posuvnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech minimálního a doporučeného sklonu pergoly, dále pak o velikosti střechy, která chrání posuvnou plechtu a na závěr pak výšku shrnutého nábalu PVC tkaniny. Přesné technické parametry posuvných pergol s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

 

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE A POSUVNÉ LÁTKY

Celá konstrukce posuvné hliníkové pergoly je opatřena práškovou barvou od výrobce Pulver. Základní barvy bez příplatku jsou “Basic colours”, které obsahují 6 barev (RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tyto barvy jsou lakovány v hladkém provedení - lesklé. Další barva z kolekce “Exclusive colours”, která je bez příplatku a je absolutně nejpopulárnější je ON617. Poté je možné za příplatek vybírat z rozšířené kolekce “Exclusive colours a Texture colours”, případně jakékoliv barvy z kolekce RAL.

Vzorník barev hliníkových posuvných pergol NOVO

Shrnovací střechu hliníkové pergoly tvoří 3 vrstvá PVC látka od německého výrobce Mehler. V základním provedení můžete vybírat z kolekce látek “Basic, Xclusive a Matt”, které obsahují 7 látek, které se označují jako “blackout” tzn. neprůhledné. Za příplatek můžete zvolit látku, která je transparentní, ale stále si zachovává neprodyšné vlastnosti základních látek. Nevýhodou těchto látek s označením “Transparent” může být viditelnost nečistot z horní strany látky.

Barvy látek posuvných hliníkových pergol NOVO

ROZMĚRY PERGOLY SE SHRNOVACÍ STŘECHOU

Shrnovací pergola NOVO může být vyhotovena v 1, 2 a 3 modulovém provedení. Pergola s jedním modulem (2 stojiny) má maximální rozměr 6 000 x 4.000 mm, dvou modulové provedení (3 stojiny) pak 9.000 x 7.000 mm a největší rozměr dosáhnete s tří modulovým provedení (4 stojiny) a to 13.000 x 7.000 mm. U této pergoly je možné snížit daný počet stojin pro každý modul (informujte se u nás o této možnosti). Vyjímečností této hliníkové pergoly se shrnovací střechou je možnost maximálního rozměru pouze o 2 stojinách a to je š. 6.000 x v. 4.000 mm. Hliníkové pergoly s posuvnou střechou se dají spojovat vedle sebe a vytvořit, tak nekonečně dlouhé zastínění.

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PERGOLY

Shrnovací pergoly vám zajistí odtok dešťové vody, díky dokonale napnuté PVC látce, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Vývod vody je viditelný (volný) prostřednictvím odtokové patky. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho. 

Odtok dešťové vody moderní shrnovací pergoly

SCREENOVÉ ROLETY PRO PERGOLY SE SHRNOVACÍ STŘECHOU

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí pod pergolou. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny pergoly má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci celé pergoly.

Screenové rolety do shrnovací pergoly

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení pod pergolou je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky pro screenové rolety do hliníkové pergoly

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU PERGOLY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř látkových profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme pouze v bílé variantě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí funkce ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

Integrované LED osvětlení do posuvné hliníkové pergoly

K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Elektrické ohřívače pro posuvné pergoly SUNTECH NOVO

OVLÁDÁNÍ POSUVNÉ PERGOLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Hliníkovou pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí speciálně uloženého trubkového pohonu SOMFY s vestavěným rádiovým přijímačem. Dodáváme řídící systém včetně ovládání od společnosti SOMFY (francouzská společnost, produkty se zárukou 5 let). Pergolu ovládáte pomocí přenosného dálkového ovladače, který dodáváme v několika variantách - různé počty řídících kanálů, možnost scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství řídícího systému jsou různé typy čidel reagujících na změny počasí - slunce, vítr a déšť. Při použití systému Tahoma Swich můžete pergolu ovládat prostřednictvím smartphonu, tableru nebo počítače.

ODBORNÁ MONTÁŽ POSUVNÉ ROBUSTNÍ PERGOLY

Odborná montáž shrnovacích pergol Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme speciální montážní zařízení, které jsou uzpůsobeny na montáž a zaručí nám lepší manipulaci s nábalem a minimalizování možnosti poškození látky. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení posuvné pergoly je vždy na stěnu domu, do stropu nebo samostatně stojící. V případě montáže na stěnu či strop je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA ROBUSTNÍ POSUVNÉ PERGOLY

Dodací termín této shrnovací pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 24 měsíců a vztahuje se na pergolu včetně elektropohonu SOMFY. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ SHRNOVACÍ PERGOLY

Tato varianta pergol je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i látku ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné.

Doporučujeme vám před realizací posuvnej pergoly návštěvu showroomu. Systém posuvných (zhrnovacích) pergol můžete vidět v Praze, Skalici, Žilině a Bratislavě.

Poradíme s výběrem hliníkové pergoly s posuvnou střechou

Výhody posuvných pergol NOVO

 • 40 letá tradice výroby a záruka 24 měsíců
 • 7 barev konstrukce a 7 látek zcela bez příplatku
 • Odolnost proti silnému větru až do 110 km/hod
 • 100% vodotěsná střešní PVC tkanina od německého výrobce
 • extrudované screenové rolety v barvě pergoly
 • možnost integrovaného bílého LED osvětlení
 • velký rozměr jednoho modulu až 4500 x 7000 mm
 • maximální rozměr pergoly až 13000 x 7000 mm

Orientační cena

Typ produktu Hliníková pergola s posuvnou střechou NOVO
Šířka 4000 mm
Hloubka 3000 mm
Barva RAL 7016
Ovládání Rádiovým pohonem Somfy
Provedení Pergola s odtokovým profilem, kotvená k domu
Cena 122 502 Kč bez DPH a montáže (bez DPH a montáže)

Technické informace

 • Barevná paleta
 • Designový produkt
 • Efektivní stínění
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči větru
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 2000 x 2000 mm
 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 13000 x 7000 mm

ke stažení

Novo - kolekce barev konstrukce (PDF, 522.2KB) NOVO - objednávkový formulář (PDF, 25.4KB)

Ukázky realizací

POSUVNÁ PERGOLA NOVO - PRAHA_RADOTÍN, 2017

zobrazit detail realizace

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt