I teploty v jarních dnech se mohou vyšplhat do závratných výšin a proměnit tak chvíle strávené doma nebo venku na zahradě v okamžiky, kdy si připadáte téměř jako na Sahaře. Skvělé řešení, jak docílit v domě nebo bytě příjemné teploty, nabízí stínící technika v podobě rolet a žaluzií. Na zahradě nebo na terase vás zase před ostrými paprsky slunce skvěle ochrání pergola. Stínící technika však vyžaduje pravidelnou kontrolu a údržbu. Proč ji kontrolovat a jak prodloužit její životnost?

Proč kontrolovat stínící techniku?

I přesto, že moderní stínící technika nevyžaduje téměř žádnou péči, zaslouží si pravidelnou kontrolu, která jednak výrazně prodlouží její životnost a jednak může pomoct předejít případným problémům. Jak stínící techniku kontrolovat, aby byla stále jako nová?

Vše funguje, jak má?

Pokud máte rolety, žaluzie nebo třeba pergolu s posuvnou nebo rolovací střechou, je na místě zkontrolovat funkci vytahování a stahování. Všímejte si, zda stínící technika nevydává nějaké zvuky, tedy zda neskřípe a nevrže, a taky jestli se v některých místech nezadrhává.

Kontrola vodících lišt a hnacích motorů

Kromě správného chodu žaluzií, rolet a pergol zkontrolujte i vodící lišty, které nesmí být poškozené a nadměrně znečištěné a také hnací motory pohonu, pokud je jimi vaše stínící technika vybavena.

Nezapomeňte na dálkové ovládání

Máte stínící techniku na dálkové ovládání? Před sezonou zkontrolujte i ovladač a případně vyměňte slabé baterie.

Objevili jste vážnější závadu?

V případě, že při kontrole stínící techniky narazíte na vážnější závadu, neměli byste se do opravy pouštět sami. Pokud se totiž závada týká například pohonného motoru, mohla by neodborná oprava vést k ještě větším starostem. V takových situacích je rozhodně na místě zavolat odborníky.

Pravidelné revize

Mimo běžné péče byste si měli nechat stínící techniku zkontrolovat od kvalifikovaného odborníka alespoň dvakrát do roka. Odborná revize by měla spočívat v ověření plynulosti rozvinutí a svinutí rolet, kontrole ovladačů, motorů i stavu materiálu.

Řiďte se pokyny výrobce

Každá stínicí technika má svá specifika, při kontrole se proto vždy řiďte pokyny výrobce, který vám poskytne podrobný návod k údržbě a péči.

Pravidelná údržba prodlouží životnost stínící techniky.
Pravidelná údržba prodlouží životnost stínící techniky. 

Zkontrolované a perfektně čisté

Kromě kontroly funkčnosti nezapomínejte také na očistu stínící techniky, díky které budou vaše žaluzie, rolety nebo pergola vypadat stále jako nové.

Jak čistit rolety a žaluzie?

Žaluzie a rolety stačí opatrně očistit hadicí nebo jemným hadrem a vlažnou vodou. V případě větších nečistot, jako je například bláto, můžete sáhnout také po měkkém kartáči. Vyhněte se ale drsnějším kartáčům.

Jak čistit pergoly?

K odstranění běžných nečistot si u většiny typů pergol vystačíte s vodou ze zahradní hadice. Do vody, pokud to výrobce doporučuje, můžete přidat také jemný čisticí prostředek nebo použít mýdlovou vodu. Pokud máte vysokotlaký čistič s menším výkonem, můžete jím také pergolu očistit. Nikdy však na čištění pergol nepoužívejte čisticí prostředky, které výrobce neschvaluje, mohly by ji nenávratně poškodit.

Snadná údržba a dlouhá životnost? Moderní hliníkové pergoly

Uvažujete nad tím, že si pořídíte moderní stínící techniku na zahradu? Spolehněte se na kvalitní hliníkové pergoly, které vás ochrání nejen před sluncem, ale také deštěm a sněhem. Zvolit můžete například pergolu s naklápěcími lamelami, pergolu s posuvnou střechou, pergolu s pevnou střechou nebo pergolu s rolovací střechou.

Bioklimatické pergoly jsou prakticky bezúdržbové.
Bioklimatické pergoly jsou prakticky bezúdržbové.

Bezúdržbové bioklimatické pergoly s naklápěcími lamelami

Pergoly s naklápěcími lamelami umožňují nastavení intenzity slunečních paprsků na terase. Střecha pergoly je vyrobena z hliníkových lamel, které je možné libovolně naklánět na základě aktuálního počasí.

Vyzkoušejte například bioklimatickou pergolu Aerolux, která je první pergolou na světě svého druhu. Vyznačuje se rovnou obvodovou konstrukcí a ostrými tvary profilů. Střecha pergoly je vyrobena z extrudovaných hliníkových lamel. Lamelový systém je možné nejen naklápět, ale také odsunout na stranu, díky čemuž je možné získat až o 50 % více světla pod pergolou.

Jistě vás potěší, že je tento typ pergoly zcela bezúdržbový. Výrobce doporučuje pouze čas od času konstrukci a lamely očistit čistou vodou bez použití saponátů.

Připravte se na teplé dny plné slunce. Zkontrolujte svou stínicí techniku, a prodlužte tak její životnost na maximum.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ