Práškové lakování se v poslední době těší velké oblibě a není také divu. Nejenže splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí, ale výsledná povrchová úprava kovu práškovými barvami je velice kvalitní a odolná. Jaké jsou další výhody práškového lakování a jaké produkty je možné tímto způsobem lakovat?

Co je to práškové lakování

Práškové lakování je moderní a ekologickou úpravou kovu. Práškové barvy patří k takzvaným průmyslovým nátěrovým hmotám a jsou složeny ze směsi pryskyřic, pigmentů a dalších surovin, které mají vliv na tvrdost, lesk, mat nebo strukturu práškových barev. Práškové barvy jsou dostupné v celé řadě barevných variant.

Jak práškové lakování probíhá?

Princip práškového lakování spočívá v nanesení prášku na povrch dílce a následně jeho vytvrzení v peci. K aplikaci prášku na dílec se využívá stlačený vzduch, který po smísení s práškem vytváří tekutou směs. Prášek na dílci ulpívá díky tomu, že je mu v aplikačním zařízení dodávaná elektrostatická energie, která využívá fyzikálního jevu, tedy toho, že se opačně nabité částice přitahují.

Poté, co je prášková směs nanesena, putuje dílec do vypalovací pece, ve které se prášek slije a vytvrdí při teplotě 180 až 200 °C. Výsledkem je silná, kompaktní a rovnoměrná vrstva, která se pyšní vysokou odolností.

Výhody práškového lakování

Jaké jsou hlavní výhody práškového lakování? V první řadě je lakovaná vrstva vysoce odolná, a to jak proti nárazům například v podobě štěrku a kamení, tak i proti poškrábání, korozi a zvětrávání. Práškové lakování, které je šetrné vůči životnímu prostředí, také vyniká vysokou chemickou odolností a vynikající vnější trvanlivostí.


Práškové lakování je zárukou kvality a luxusního designu.

Jaké produkty je možné takto lakovat?

Práškové lakování se uplatňuje u celé řady produktů, ať už je řeč o plotech, pergolách nebo markýzách. Také v SUN SYSTEM nabízíme řadu výrobků opatřených právě touto odolnou úpravou. O jaké se jedná?

Pergoly

Práškovým lakováním jsou opatřeny pergoly SUN SYSTEM. Například celá konstrukce nejprodávanější naklápěcí pergoly PLACEO je opatřena práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac a slibuje vysokou kvalitu i záruku 5 let. Práškové lakování konstrukce se provádí v certifikované lakovně, která vlastní certifikáty kvality Qualicoat a BSB. Povrch pergol je dodávaný v matném a jemně strukturovaném provedení v celé řadě barevných variant.

Zimní zahrady

Povrchovou úpravou kovu v podobě lakování vysoce kvalitní práškovou barvou značky Tiger Drylac jsou opatřeny také hliníkové profily zimních zahrad v naší nabídce.

Přístřešky pro auta

Moderní technologie práškového lakování se používá i u konstrukcí přístřešků pro auta. Například v případě hliníkového přístřešku pro auto Placeo Carport si můžete vybrat hned ze dvou variant práškového lakování.

Zvolit můžete výše uvedenou práškovou barvu Tiger Drylac nebo speciální technologii Decoral, díky které přístřešek získá naprosto unikátní vzhled. Designový efekt evokující dřevo, žulu, mramor nebo jiné dekory, spočívá v nanesení speciální práškové barvy a následné sublimaci inkoustu z transferové fólie, do které je lakovaný předmět umístěný. Na tuto povrchovou úpravu, která je za příplatek, se vztahuje standardní záruka 24 měsíců.


I konstrukce markýzy vyžaduje kvalitní povrchovou úpravu.

Markýzy

Práškové lakování je spojeno i s markýzami značky SUN SYSTEM. Konstrukce nejoblíbenější kazetové markýzy CASABOX je tvořená extrudovanými hliníkovými profily opatřenými práškovým lakováním vysoké kvality značky IGP. Co se týče barev, je možné si vybrat hned z několika kolekcí.

Hliníkové ploty a brány

Mezi další sortiment značky SUN SYSTEM patří hliníkové ploty a hliníkové brány. Asi už správně tušíte, že jsou také opatřeny kvalitní povrchovou úpravou vypalováním práškové barvy. Profily a komponenty plotů a bran jsou lakované barvou Tiger Drylac, za příplatek si také můžete vybrat z několika dřevodekorů Decoral.

Krycí plechy pro žaluzie

Také hliníkové krycí plechy k venkovním žaluziím je možné na přání zákazníka nalakovat v práškové lakovně SUN SYSTEM.

Zahradní nábytek HIGOLD

Práškové lakování není spojeno jen s přístřešky a bránami, ale také zahradním nábytkem. Hliníkové rámy zahradního nábytku HIGOLD jsou opatřeny kvalitním práškovým lakováním, díky kterému je nábytek zcela bezúdržbový.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ