ZIMNÍ ZAHRADY NA MÍRU

Zimní zahrady GARDENDREAMS GARDENROOM jsou cenově dostupné zimní zahrady díky typizovaným rozměrům (šířka x hloubka - rozměry naleznete níže), které nelze měnit. Pokud však zimní zahradu chcete přesně dle vlastních představ, lze ji za vyšší cenu vytvořit na míru.

Střechu této zimní zahrady může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát (mléčný nebo čirý), ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Obvodové zasklení zimní zahrady je buď bezrámové a nebo rámové o tloušťce 8 mm a průchozí výšce 2100-2500 mm.

Typizovaná zimní zahrada se dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), který nelze měnit. Pokud budeme řešit zimní zahradu na míru tak lze sklon nastavit od 5-15°. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2100 mm, za příplatek lze dodat stojiny delší. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Naše společnost SUN SYSTEM, s.r.o. je výhradním zástupcem německých hliníkových zimních zahrad GARDENDREAMS pro Českou, Slovenskou a Rakouskou republiku.

Celý popis produktu

Nezávazná poptávka

Popis produktu

ZIMNÍ ZAHRADY GARDENREAMS GARDENROOM JSOU DÍKY TYPIZOVANÝM ROZMĚRŮM CENOVĚ DOSTUPNÉ.

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE ZIMNÍ ZAHRADY

Hliníková zimní zahrada je sestavena z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, kterou jsou ošetřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac. Nejdůležitější částí hliníkové zimní zahrady je okap v přední části, který má rozměr 198 x 135 mm a může být dodát v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální - ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou dodávány pouze v délce 2100 mm.

Detail profilů zimní zahrady

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA ZIMNÍCH ZAHRAD

Střecha hliníkové zimní zahrady může být tvořena komůrkovým polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem střechy je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm. Hliníkovou prosklenou terasu doporučujeme opatřit stíněním pomocí různých typů markýz, baldachýnů pro lepší tepelný komfort uvnitř zimní zahrady. Další variantou je komůrkový polykarbonát tl. 16 mm a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný. Za příplatek může být polykarbonát extra čirý, antracitový s lepší odrazivostí tepla.

TECHNICKÉ PARAMETRY HLINÍKOVÉ ZIMNÍ ZAHRADY

Zimní zahrady s pevnou střechou mají určité parametry pro zdárnou instalaci a zhodnocení vhodnosti použití právě na vaši terasu. Doporučujeme Vám informovat se o možnostech objednacích a výrobních rozměrů, možnosti sklonu a další. Přesné technické parametry pevných pergol s vámi prodiskutuje náš obchodní manažer na místě instalace.

Nákres zimní zahrady Gardenroom

MOŽNOSTI OBVODOVÉHO ZASKLENÍ ZIMNÍ ZAHRADY

Zimní zahrady Gardenroom dodáváme ve 3 variantách - bezrámové celoposuvné obvodové zasklení, rámové zasklení s dvoukřídlými dveřmi a rámové zasklení s posuvnými dveřmi v přední stěně zimní zahrady. Možnosti zasklení nelze u těchto typizovaných zahrad měnit. Pokud požadujete řešení na míru, tak vybírejte z pergoly Legend nebo Expert.

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PROSKLENNÉ PERGOLY

Hliníkové profily, které tvoří moderní zimní zahradu jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce jsou k dispozici 4 barvy bez příplatku (RAL9016 - bílá (lesklá), RAL9001 - krémová (lesklá), RAL7016 - atracit (strukturovaná) a RAL9007 - stříbrná (strukturovaná). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

Barvy konstrukce zimních zahrad

ROZMĚRY ZIMNÍCH ZAHRAD S PEVNOU STŘECHOU

Zimní zahrady Gardenroom dodáváme v typizovaných rozměrech, které nelze upravit. Minimální rozměr zimní zahrady se střechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 3. Minimální rozměr zimních zahrad se střechou z bezpečnostního skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 7.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 3. 

 

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ ZIMNÍ ZAHRADY

Hliníkové zimní zahrady s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Ve vaší zimní zahradě, tak bude vždy dokonalé sucho. 

Odvod vody uvnitř zimních zahrad

ZASTÍNĚNÍ ZIMNÍ ZAHRADY POMOCÍ VENKOVNÍ MARKÝZY

Pro nejkomfortnější užívání hliníkové zimní zahrady s pevnou střechou doporučujeme použít speciálně vyvinuté markýzy pro zastínění pergol nebo zimních zahrad. Pokud chcete zastavit sluneční paprsky nad polykarbonátem nebo bezpečnostním sklem, tak doporučujeme použít typy markýz jako je Airomatic, Targa nebo Xline. Nevýhodou markýzy nad střechou je větší náchylnost k poryvům větru, dále také vyšší míra znečištění látky a nemožnost používat markýzu za deště. Další možností je použít markýzy pod střechou, která sice tak efektivně nebrání prostupu tepla, ale za to je odolnější proti větru, můžete ji používat za deště a taktéž má látka vyšší životnost, jelikož není vystavena vnějším vlivům a nečistotám. Pokud zvažujete tuto variantu, tak doporučujeme markýzu Xlight.

Markýzy pro zastínění zimní zahrady

ZASTÍNĚNÍ ZIMNÍ ZAHRADY POMOCÍ BALDACHÝNŮ A PLISÉ

Cenově dostupnější řešení zastínění hliníkové zimní zahrady je pomocí baldachýnů nebo plisé. Jedná se o zastínění, které se instaluje mezi hliníkové střešní krokve. Standardně je možné ovládání manuální (tahem za přední profil pomocí tyče), ale v případě plisé je za příplatek možné ovládat produkt i elektropohonem.

Zastínění zimní zahrady pomocí plisé a baldachýnů

SCREENOVÉ ROLETY PRO HLINÍKOVÉ ZIMNÍ ZAHRADY

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochranna před vlivy počasí (slunce, vítr nebo déšť), ale také k ochranně soukromí uvnitř vaší zimní zahrady. Screenové rolety mají hliníkový extrudovaný box, který má různé velikosti v závislosti na rozměru (šířce). Vodící profil, který je pevně fixován pomocí nerezových šroubů do stojiny má rozměr 46 x 32 mm. Uvnitř profilu se nachází PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily barevně přizpůsobíme konstrukci celé zimní zahrady.

Screenové rolety na zimní zahradu

TECHNICKÉ TKANINY SCREENOVÝCH ROLET

Tkanina rolet se skládá ze skleněných nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC od předních evropských výrobců Sergé Ferari a Copaco. Okraje látky jsou opatřeny "zipem", který je navlečen do PVC vložky, která se nachází ve vodícím profilu. Díky tomuto tzv. ZIP systému screenové rolety odolají až 72 km/hod (20 m/s) nárazového větru. Mezi nejúžasnější vlastnost screenových rolet patří zachování kontaktu s okolí při průhledu přes látku při denním světla. Naopak nevýhodou je, že při nočním osvětlení je látka naprosto transparentní (neochrání v noci vaše soukromí). Technická tkanina screenových rolet je naprosto bezúdržbová. 

Látky screenových rolet pro zimní zahrady

OSVĚTLENÍ A VYHŘÍVÁNÍ PROSTORU ZIMNÍ ZAHRADY

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. Jedná se o LED osvětlení, které dodáváme pouze v bílé variantě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí spínače na zdi s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Další variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače, taktéž s funkcí ON/OFF (zapnuto/vypnuto). Za příplatek při použití stmívače je možné intenzitu osvětlení regulovat v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. 

Integrované osvětlení zimní zahrady

K vyhřívání prostoru uvnitř zimní zahrady slouží nástěnné elektrické infrazářiče, které dodáváme s různým výkonem, různých barvách a zajímavým příslušenstvím. Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 2500W, kdy je možno na dálkovém ovladači volit intenzitu zařízení v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Vytápění prostoru zimní zahrady

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVÉ ZIMNÍ ZAHRADY

Odborná montáž bezúdržbových zimních zahrad s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení hliníkové zimní zahrady je na stěnu domu. V případě montáže na stěnu je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby Fischer Thermax v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.

Důležité je pevné ukotvení stojin zimní zahrady v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu nebo závitové tyče v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže zákazník nemá možnost zajistit betonové patky, tak využíváme instalace pomocí zemních vrutů. Podívejte se na přehled kotvících prvků pro hliníkové stojiny.

Montáž zimní zahrady

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA ZIMNÍ ZAHRADY

Dodací termín této hliníkové pergoly je 8 týdnů. V závislosti na provedení, barvě, příslušenství a speciálním požadavkům se může prodloužit. Dodací termín může ovlivnit aktuální vytíženost výroby a instalačních kapacit (na tuto skutečnost budete upozorněni při konzultaci a zaměření).

Záruční doba, kterou výrobce poskytuje je stanovena v délce 2 roky a vztahuje se na hliníkovou konstrukci. Záruka je platná pouze tehdy, když výrobek používáte a udržujete podle pokynů, které jsou předepsány v uživatelském manuálu.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ HLINÍKOVÝCH ZIMNÍCH ZAHRAD

Tato varianta zastřešení je zcela bezúdržbová a proto nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Čas od času doporučujeme konstrukci i střechu ošetřit čistou vodou bez použití saponátů. Dále pak očistit odtokový žlab a odtokový otvor v horní části střechy od nečistot jako je listí a jiné. Varianta zastřešení s bezpečnostním sklem má tu nevýhodu, že na skle jsou vidět veškeré nečistoty (prach, špína a jiné).

Doporučujeme vám před realizací hliníkové zimní zahrady návštěvu showroomu. Tuto zimní zahradu máme vystavenou v Bratislavě.

Poradíme vám jak vybrat hliníkovou zimní zahradu.

Technické informace

 • Maximální rozměr (šířka x hloubka): 7000 x 4000 mm
 • Minimální rozměr (šířka x hloubka): 3000 x 2500 mm
 • Barevná paleta
 • Odolnost vůči dešti
 • Odolnost vůči sněhu
 • Produkt na celý život
 • Ochrana před sluncem
 • Odolnost vůči větru

Jak probíhá zaslání poptávky?

 1. Obeznámení

  Kontaktování zákazníka s potvrzením obdržení poptávky a poskytnutí případného upřesnění k poptávanému produktu

 2. Nabídka

  Dle upřesněních informací zašleme vypracovanou nabídku.

 3. Odsouhlasení

  Kontaktování zákazníka za účelem zjištění, jestli obdržel kalkulaci a vyjádření k ní.

 4. Zaměření

  V případě zájmu - domluva s našim technikem/obchodním manažerem ohledně osobní schůzky za účelem poslední konzultace a finálního zaměření.

 5. Plánování

  Po přijaté objednávce domluvíme termín dodaní a montáže.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt