Hliníkové přístřešky jsou k dostání v různých rozměrech. Před rozmary počasí ochrání jedno, ale také dvě nebo více aut. Na rozdíl od garáže je pořídíte levněji, a navíc ušetříte místo před domem nebo na zahradě. Střecha přístřešku váš vůz ochrání před zmrzlými kroupami, sněhem, deštěm i slunečním zářením. Hliníková konstrukce je odolná proti rzi a absolutně bezúdržbová. Jak si vybrat provedení, které vašim financím i prostoru sedne nejlépe?

Nad čím se zamyslet před stavbou přístřešku pro auto?

Přístřešek na auto je jednoduchá konstrukce, která vaše vozidlo ochrání před nánosy sněhu, ostrými slunečními paprsky, těžkými kroupami i lijákem. Co je potřeba si předem promyslet, aby přístřešek splňoval veškeré vaše představy?

Materiál konstrukce

Standardně se pergoly neboli přístřešky na auto vyrábí buď ze dřeva, nebo z hliníku. Co se vyplatí o materiálech vědět?

  • Dřevo – dřevěný přístřešek si můžete kompletně zhotovit sami. Od nákupu dřeva, přes nařezání, opracování až po nátěr. Možná ušetříte nějakou korunu, ale realizace vás bude stát notnou dávku času. Dřevo je přírodní materiál, který si perfektně sedne se zahradou a dvorkem. Ladí s tradičně pojatými domy. Pamatujte, že je tento materiál náročný na údržbu. Musíte jej pravidelně brousit a natírat ochrannými nátěry. Největší hrozbou jsou pro dřevo dřevokazní škůdci.
  • Hliník – hliníková konstrukce je sice dražší než dřevo, ale kromě počáteční investice už vás v budoucnu žádné další výdaje nečekají. Hliník nevyžaduje žádnou údržbu. Navíc nerezaví, a tak vám vydrží dlouhá léta. Případné nečistoty odstraníte vysokotlakým čističem nebo měkkým hadříkem a vodou se saponátem. Výhodou hliníku je nízká hmotnost, ale přitom vysoká nosnost. Proto je hliníkový přístřešek na auto subtilní, ale zároveň odolá nánosům sněhu i prudkému nárazovému větru. Konstrukce hliníku je k dostání v pestré plejádě barev, vybírat dokonce můžete i z přírodních dekorů. Přístřešek pro venkovní stání auta tedy jednoduše sladíte s fasádou svého domu, pergolou, vraty, plotem nebo s venkovním stíněním.

Přístřešek pro jedno, dvě nebo více aut?

Před samotnou realizací si odpovězte na otázku, kolik aut má přístřešek chránit. Dnes je běžným standardem, že má rodina více vlastních vozů. Pro parkování jednoho auta obvykle stačí pergola s rozměry 3 × 5 m. V případě, že chcete mít pod střechou více vozů, nebo přístřešek využít i pro další účely, například stání pro kola, budete potřebovat přístřešek větších rozměrů.

Stavba přístřešku pro auto a stavební povolení

Zatímco klasická pergola s otevřenou střechou, která slouží třeba jako opora pro pnutí popínavých rostlin, nepodléhá posuzování podle stavebního zákona, u stavby se střechou je to jinak. Za určitých okolností je potřeba stavbu řešit s místním stavebním úřadem. Většinou to ale potřeba není. Kdy se jednání s úřady vyhnete?

  • Když bude přístřešek na auto stát nejméně 2 m od sousedních pozemků.
  • Výška přístřešku bude do 5 m.
  • Zastavěná plocha nepřesáhne 40 m².

Proč upřednostnit přístřešek na auto před garáží?

Zjistěte, jaké jsou výhody hliníkového přístřešku na auto oproti garáži:

  • Pokud splníte podmínky uvedené výše, nepotřebujete pro stavbu stavební povolení, územní souhlas ani ohlášení.
  • Pořízení hliníkového přístřešku je výrazně levnější než stavba garáže.
  • Rychlá a snadná realizace.
  • Méně nepořádku při stavbě.
  • S hliníkovou pergolou na auto ušetříte místo.

Přístřešky pro venkovní stání aut z naší nabídky

V naší nabídce najdete jak přístřešky pro jedno, tak pro dvě a více aut. Pro výrobu používáme odolné materiály, jako je hliník, nerezové šrouby, odolný polykarbonát se 100% UV ochranou nebo hliníkový plech. Některé přístřešky je možné doplnit o boční stěny z hliníku, polykarbonátu nebo z bezpečnostního skla. Otevřený přístřešek tedy jednoduše přeměníte na uzavřenou garáž.

V nabídce máme samostatně stojící přístřešky, ale také ty, které se kotví k domu. Díky kotvení k tomu mohou fungovat nejen jako zastřešené parkovací stání, ale také jako zastřešení vchodu do domu nebo jako pergola. Voda se ze střechy nejčastěji svádí do jedné ze stojin a odvádí pryč. Konstrukce si tedy zachovávají jednoduchý vzhled, jelikož je „nehyzdí“ okapy.

Přístřešek TF P2

Hliníková konstrukce přístřešku na auto TF P2 je ošetřena eloxováním. Jde o chemický proces, díky kterému na povrchu vzniká kompaktní vrstva oxidu uhlíku, jež chrání konstrukci před korozí. Standardně se konstrukce dodává ve stříbrné barvě, ale za příplatek je možné si vybrat odstín z barevného vzorníku RAL. Sloupy konstrukce se kotví do betonu. Střechu kryje 3mm komůrkový polykarbonát zajišťující 100% UV ochranu. Střecha odolá zatížení sněhem do 62 kg/m². Přístřešek je samostatně stojící. Jeho rozměry jsou 504 cm × 250 cm.


Obrázek: Jednoduchý přístřešek TF P2.

Přístřešek pro auto Placeo

Přístřešek na auto Placeo se pyšní moderní konstrukcí, kterou tvoří hranatý profil s ostrými rysy. Je perfektní volbou k moderním a minimalistickým novostavbám. Střechu kryje trapézový hliníkový plech o síle 1,2 mm. Maximální zatížení střechy je cca 122 kg/m². Tento přístřešek může být jak samostatně stojící, tak částečně kotvený do stěny domu. V základní ceně je pergola pro auto k dostání v desítkách barev, ze kterých si můžete vybrat. Za příplatek je možné hliník opatřit dekorem dřeva, žuly, mramoru a jinými atypickými vzory. Minimální rozměr je 400 × 250 cm, maximální 600 × 500 cm.


Obrázek: Přístřešek Placeo s hliníkovou střechou.

Přístřešek TF P3

Celohliníková konstrukce je upravena eloxováním, díky kterému hliník nerezaví. Standardně se přístřešek na auto TF P3 dodává ve stříbrném provedení, ale za příplatek si můžete vybrat barvu ze vzorníku RAL. Na rozdíl od TF P2, u kterého střechu tvoří 3mm polykarbonát, u TF P3 je střecha tvořena 6mm komůrkovým polykarbonátem. Proto snese i větší zatížení sněhem až do 160 kg/m². Samozřejmostí je 100% ochrana proti UV záření. Rozměry přístřešku jsou 517 × 250 cm. Jedná se o samostatně stojící konstrukci.


Obrázek: Konstrukce TF P3 snese zatížení sněhem až do 160 kg/m².

Přístřešek pro 2 auta TF Smart

Jestliže potřebujete před rozmary počasí chránit 2 auta, zvolte přístřešek na dvě auta TF Smart. Jeho rozměry jsou 500 × 550 cm. Konstrukce z hliníku je opatřena eloxováním, díky kterému nemusíte mít strach z rezivění. Standardně se samostatně stojící přístřešek dodává ve stříbrné barvě, ale za příplatek si můžete vybrat jakýkoliv odstín ze vzorníku RAL. Střechu kryje buď 4komůrkový polykarbonát s tloušťkou 10 mm, nebo polykarbonát o tloušťce 3 mm Soli PC. Při slunečním záření se můžete spolehnout na 100% UV ochranu. Střecha snese zatížení do 82 kg/m².


Obrázek: Pergola pro dvě auta.

Přístřešek pro dvě auta TF Plus

Přístřešek pro 2 auta TF Plus je samostatně stojící konstrukcí, jejíž střechu tvoří 6mm silný polykarbonát tmavé barvy. 100% zabraňuje proniknutí UV záření. V základu se dodává ve stříbrné barvě, ale za příplatek je možné konstrukci opatřit jakoukoliv barvou z RAL vzorníku. Konstrukce je ošetřená eloxováním, které ji chrání před korozí. Střecha snese zatížení až do 120 kg/m². Rozměry hliníkového přístřešku na auto jsou 575 × 585 cm.


Obrázek: Pergola pro dvě auta se zastřešením z tmavého polykarbonátu.

Přístřešek na auto Saddle

Konstrukce přístřešku pro auto Saddle zaujme svým tradičním pojetím. Hlavní zásluhu na tom má klasická sedlová střecha. Díky tomu můžete pergolu na auto postavit jak v zahradě moderní novostavby s rovnými liniemi, tak u tradičně řešeného nebo staršího domu. Hliníkové profily jsou ošetřeny práškovou barvou. Přístřešek se dodává v bílé, krémové, antracitové nebo stříbrné barvě. Za příplatek si však můžete vybrat barvu, která bude odpovídat vašim představám. Střechu tvoří 16mm polykarbonát, který může být buď mléčný, nebo čirý. Sklon střechy je standardně 15°. Přístřešek je samostatně stojící a umožňuje instalaci bočních stěn. Minimální rozměry jsou 368 × 300 cm, maximální 1000 × 615 cm.


Obrázek: Tradiční pojetí přístřešku se sedlovou střechou.

Přístřešek FLAT

Pokud hledáte pergolu na auto k moderně řešenému domu, sáhněte po modelu FLAT. Pyšní se dokonale rovnou střechou, kterou tvoří ocelový sendvičový panel o tloušťce 40 mm. Voda ze střechy se odvádí do jedné ze stojin. V základu se pergola na auto dodává v antracitové barvě, ale za příplatek si můžete zvolit jakoukoliv jinou barvu podle vzorníku RAL. K samonosné konstrukci je možné instalovat boční stěny. Minimální rozměry konstrukce jsou 360 × 360 cm, maximální 1060 × 360 cm.


Obrázek: Moderní konstrukce přístřešku Flat.

Přístřešek Legend

Konstrukce přístřešku pro auto Legend se částečně kotví ke stěně domu. Může tedy plnit také funkci pergoly nebo krýt prostor před venkovními dveřmi. Střechu přístřešku Legend kryje 16mm komůrkový polykarbonát v čirém či mléčném provedení. Její standardní sklon je 8°, ale za příplatek je možný sklon v rozsahu od 5 do 15°. Standardně se hliníková konstrukce dodává v bílé, krémové, antracitové nebo stříbrné barvě. Za příplatek je možná jakákoliv jiná barva z nabídky vzorníku RAL. Konstrukci je možné doplnit o boční stěny. Minimální rozměr přístřešku je 400 × 300 cm, maximální 700 × 500 cm.


Obrázek: K domu kotvený přístřešek Legend.

Pečujte o svůj automobil a prodlužte mu životnost tím, že jej ochráníte před rozmary počasí. Hliníkové přístřešky vozy ochrání před sněhem, deštěm, sluncem i krupobitím.

Vybírejte si ploty a brány, ať už vjezdové, vjezdové křídlové, vjezdové brány na kolejnici nebo pohony bran, pohony křídlových bran nebo pohony posuvných bran po kolejnici či samonosné brány a to na našich webových stránkách! Pokud si nevíte rady, neváhejte kontaktovat naše šikovné techniky, kteří Vám s výběrem rádí poradí. 


Máte zájem o tuto nabídku? Kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím formuláře níže, na telefonu 800 150 180 nebo emailu poptavka@sunsystem.cz

 

 

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt