Vnitřní stínicí technika může mít řadu podob. Dáte přednost vertikálním či horizontálním žaluziím? Nebo svůj domov vyšperkujete elegantními japonskými stěnami? Boom zažívají také rolety a žaluzie typu den a noc. Které stínění pro vás bude nejvhodnější?

Přečtěte si také článek o možnostech venkovního stínění.

Vnitřní stínění jako funkční i estetický prvek

Interiérové zastínění je elegantním a funkčním doplňkem interiéru. Pokud je vaším záměrem maximální ochrana před přehříváním a eliminace úniku tepla, kombinujte systém vnitřního i vnějšího stínění. Stejně jako u vnějšího stínění je možné vybranou vnitřní stínicí techniku pohánět elektricky a začlenit ji do vaší chytré domácnosti. Na rozdíl od venkovního stínění je to vnitřní levnější a obvykle je dostupné v širší nabídce designového provedení. Důležité je zejména stínění do ložnice pro zlepšení kvality spánku.

Podle čeho vybírat vnitřní stínění?

Na trhu existuje celá řada systémů, které váš interiér ochrání před nepříjemnými slunečními paprsky i horkem. Abyste si vybrali provedení, které bude co nejlépe odpovídat vašim požadavkům, odpovězte si na jednoduché otázky:

 • Jak moc potřebujete místnost zatemnit? – Největší tmu v interiéru zajistí zatemňovací rolety.
 • Potřebujete zastínit velký prostor? – Pro rozlehlé haly či obývací pokoje jsou nejvhodnější vertikální neboli svislé žaluzie. Do menších prostor jsou vhodné žaluzie typu plisé.
 • Jaký je design vašeho bydlení? – Pokud máte domov, ve kterém převažují přírodní prvky, sáhněte po dřevěných žaluziích, případně látkových roletách. Na výběr máte celou řadu barev a motivů. Stačí si jen vybrat, jaké provedení bude ladit s vaším domovem.

Druhy vnitřního stínění

Mnozí si pod pojmem vnitřní stínění vybaví horizontální hliníkové žaluzie nebo klasické látkové rolety. Nabídka vnitřního zastínění je však mnohem pestřejší.

 • Horizontální žaluzie – mají lamely v horizontální poloze. Jsou dostupné v různých barvách. Ovládání je možné pomocí řetízku, tyčky nebo šňůrky. Výhodou je příznivá pořizovací cena, odolnost vůči plísním a snadná údržba.
 • Dřevěné žaluzie – jejich lamely se vyrábí ze dřeva. Obvykle je na výběr několik barev moření.
 • Vertikální žaluzie – dříve se používaly jen v kancelářích a ordinacích. Dnes jsou běžnou součástí domácností. Snadno zastíní i větší plochy.
 • Látkové rolety – na výběr je celá řada látek včetně zcela zatemňujících, tzv. blackout. Mohou mít kovovou nebo plastovou konstrukci, box chránící látku nebo boční vodicí lišty. Uchytit je můžete mnoha způsoby. V nabídce máme i venkovní screenové rolety.
 • Římské rolety – od klasických látkových se liší způsobem stahování. Látka se při stahování neroluje, ale skládá. Dostupné jsou v celé řadě barevného provedení.
 • Plisé žaluzie – jde o variantu, která vychází ze systémů rolet a žaluzií. Látka je poskládaná do harmoniky. Vytahováním nebo stahováním jednoho či více profilů si nastavujete přesné umístění plisé v okně.
 • Japonské stěny – jedná se o celistvé stínicí stěny, které vychází ze systémů rolet a vertikálních žaluzií. Jsou ideálním řešením pro jednoduše zařízené a vzdušné prostory. Při použití s francouzskými okny sahají japonské stěny až k zemi.
 • Rolety den a noc – disponují dvěma vrstvami látky, které se vzájemně překrývají. Skládají se z průsvitných a neprůsvitných pruhů, díky kterým si regulujete prostupnost denního světla.
 • Rolety a žaluzie na střešní okna – jsou k dostání v různých barvách a průsvitnosti. Ideální je vedení v lištách.

Vnitřní stínění z naší nabídky

V naší nabídce najdete stínění, které vyšperkuje váš interiér a bude osobitým stylovým doplňkem. Pro jaké se rozhodnete vy?

Látkové žaluzie typu plisé horizontální

Horizontální Plisé žaluzie můžete použít pro jakýkoliv tvar okna. Perfektně si porozumí i se střešním oknem nebo se zastíněním zimních zahrad. Žaluzie můžete ovládat pomocí madla, šňůrky, řetízku nebo kliky. Oblíbený je také elektropohon, díky kterému žaluzie ovládáte spínačem či dálkovým ovladačem. Samozřejmostí je napojení na různé senzory reagující na světlo.

Žaluzie jsou k dostání ve 400 různých barvách a s více než 650 vzory. Látka může být transparentní, polotransparentní, v provedení den/noc, blackout nebo dimout, která je vhodná pro pracoviště s PC monitory.

Designové látkové žaluzie
Obrázek: Designové látkové žaluzie.

Zatemňovací látkové rolety Rollo

Rolety vám ušijeme na míru. Instalace Rollo rolet je možná před okenní otvor, na stěnu, do stropu, do okenního otvoru nebo na křídla oken. Nechybí ani možnost instalace do střešních oken. Na výběr je přes 400 látek různých barev a vzorů. Samozřejmostí jsou transparentní i zcela světlo-nepropustné látky.

Z hlediska ovládání můžete volit mezi řetízkem, klikou, šňůrkou nebo elektropohonem. Při motorizaci stačí stisknout tlačítko nebo použít ovladač. Oblíbené je i ovládání na baterie, u kterého k roletám nemusíte vést elektřinu.

Zatemňovací látkové rolety
Obrázek: Zatemňovací látkové rolety.

Japonské posuvné panelové stěny

Japonské posuvné stěny jsou ideální do bytů, ve kterých jsou velká francouzská okna až k zemi. Dodají eleganci každé místnosti. Panely je možné díky konstrukci na suchý zip snadno vyměňovat, a tak můžete mít v zásobě nejrůznější barvy odpovídající například ročnímu období. Váš domov můžete snadno oživit novým prvkem. Japonské stěny se používají také jako předěl do velkých místností.

Ovládat je můžete pomocí šňůrky, řetízku, tyče nebo madla. Lze je shrnovat na levou, nebo pravou stranu. Výhodou japonských stěn je snadná instalace a jednoduché ovládání.

Minimalistické rolety
Obrázek: Minimalisticky řešené rolety.

Látkové žaluzie Duette šetří vaši peněženku

Žaluzie jsou vyrobené z látky se vzduchovými komorami, které jí propůjčují perfektní izolační vlastnosti. Kromě toho efektivně tlumí světlo. Z ostrého světla se rázem stane příjemně tlumené, měkké světlo. Žaluzie je možné instalovat do jakéhokoliv tvaru okna. Sedne také střešním oknům. Oblíbené jsou i pro zastínění zimních zahrad. Žaluzie Duette je možné vyrobit v provedení den/noc.

Ovládání je možné klasicky šňůrkou, řetízky nebo klikou. Nechybí ani možnost automatického ovládání díky elektropohonu a spolupráce s čidly reagujícími na světlo.

Izolující rolety
Obrázek: Rolety s perfektními izolačními vlastnostmi.

Látkové rolety den a noc Twinrollo

Množství světla, které bude pronikat do vašeho interiéru, máte ve svých rukách. Rolety Twinrollo tvoří dvě látky s průhlednými a neprůhlednými pruhy, díky kterým se můžete rozhodnout, zda prostor zcela zastíníte, nebo do něj necháte pronikat jen omezené množství světla.

Rolety vám vyrobíme na míru. Na výběr máte obrovské množství různých tkanin, barev a vzorů. Rolety můžete ovládat ručně řetízkem či šňůrkou nebo moderně pomocí elektropohonu.

Látkové rolety
Obrázek: Látkové rolety typu den a noc.

Rafinované záclonové žaluzie Raffinesse

Čím se záclonové žaluzie Raffinesse odlišují od ostatních? Tím, že je tvoří tři tkaniny. Díky tomu máte možnost si se světlem v místnosti detailně pohrát. Rafinovanost stínicí techniky tkví nejen v možnosti nastavení pronikání světla v těch nejjemnějších nuancích, ale také v jejím vzhledu. Jde o kombinaci vertikálních žaluzií s elegantními záclonami, které místnosti propůjčují jedinečný vzhled.

Záclonové žaluzie vyrobíme na míru vašim požadavkům. Rozhodněte se nejen pro barvu nebo typ látky, ale také pro způsob ovládání. Dáte přednost klasice v podobě řetízků a šňůrek, nebo zvolíte moderní elektropohon?

Záclonové žaluzie
Obrázek: Vkusné záclonové žaluzie.

Hliníkové žaluzie: nadčasová klasika

Hliníkové žaluzie jsou klasikou, která dobře poslouží v novostavbách i starších obydlích. Pyšní se dlouhou životností a jednoduchým ovládáním. Tradiční je ovládání šňůrkou či řetízkem. Milovníci pokrokových technologií zvolí pohon na elektromotor.

Hliníkové žaluzie vyrobíme na vaše přání. Stačí si jen vybrat typ lamel, dekor, vzor nebo barvu. Hliníkové žaluzie jdou s dobou, a tak jsou na trhu k dostání v nejmodernějších variantách Megaview, Varioline a Variozone. Jde o žaluzie s maximálním průhledem, nebo zpracování v podobě plisé či Duette.

Hliníkové žaluzie
Obrázek: Hliníkové žaluzie jsou nadčasovou klasikou.

Žijte jako uprostřed lesa

Dobíjíte se procházkami v lese a túrami po horách? Přineste si kousek přírody i k sobě domů. Interiérové dřevěné žaluzie jsou nadčasové, univerzální, a hlavně příjemné na pohled. Na výběr máte z mnoha textur i barev (80). Dřevěné žaluzie je možné doplnit dekoračním páskem. Pokud patříte mezi vyznavače nostalgie, neměly by vám uniknout dřevěné žaluzie Evolution s viditelným nosníkem. Ovládání je stejně jako u ostatních žaluzií možné pomocí řetízku, šňůrky či elektropohonu.

Přírodní dřevěné žaluzie
Obrázek: Přírodní dřevěné žaluzie.

Pro moderní interiéry s velkými skleněnými plochami

Vertikální žaluzie nabízí jednoduché, ale elegantní řešení pro zastínění velkých prosklených ploch jak doma, tak na pracovišti. Vertikální stínění si zamilují vyznavači jednoduchosti, moderny a čistých linií. Vyrobíme na míru stínění v podobě žaluzií s hliníkovými lopatkami, PVC lamelami nebo z přírodních tkanin. Perfektním doplňkem jsou dřevěné nebo hliníkové pásky. Žaluzie se ovládají jak manuálně, tak elektricky.

Vertikální žaluzie
Obrázek: Vertikální žaluzie pro zastínění velkých oken.

Rolety a žaluzie do střešních oken

Při bydlení v podkroví se často, zejména v létě, potýkáte s vysokými teplotami. Udělejte si život v podkroví příjemnější. Vyrobíme vám látkové rolety nebo plisé žaluzie do střešních oken. Stínění můžete ovládat ručně, ale také dálkově. To oceníte v případě, že jsou okna příliš vysoko. Vyberte si z bohaté nabídky materiálů, textur a vzorů.

Stínění do střešních oken
Obrázek: Stínění do podkrovních oken.

Chcete výhodně hospodařit se světlem i svými financemi? Kombinujte venkovní stínění s vnitřním. Podívejte se, jak vypadají venkovní žaluzie a rolety na desítkách domů či bytů, které jsme v průběhu mnoha let instalovali.

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

518 324 833

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO
Máte s námi zkušenost? Řekněte názor na Facebooku či Google. Pomůžete ostatním.
Chceme vám usnadnit procházení naším webem a ukázat vám jen to, co vás skutečně zajímá. Můžeme? :)

Potřebujeme k tomu váš souhlas se zpracováním souborů cookies, tedy malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči a pomohou vám ušetřit si klikání, najít na našem webu rychle vše potřebné a díky nim se vám zobrazují jen skutečně relevantní reklamy na služby a zboží. Vše o tom, jak cookies zpracováváme, naleznete ZDE.

Upravit nastavení Souhlasím
Abychom vám mohli zajistit bezpečné procházení naším webem a vždy relevantní obsah

Nezbytné cookies zajišťující správné fungování našich webových stránek včetně těch, které zajišťují IT bezpečnost. Patří sem také cookies, které jsou potřebné pro ukládání vámi zvolených nastavení či cookies nutné pro komunikaci (load balancing cookies).

Tyto soubory, které se používají k měření a analýze návštěvnosti našich webových stránek (například množství návštěvníků či zobrazené stránky), nám pomáhají vylepšovat fungování našich stránek. Díky vašemu souhlasu budeme schopni získat a správně analyzovat cenná data o tom, jak našimi stránkami procházíte a co vás zajímá. Můžeme se tak neustále zlepšovat a zajistit, aby náš web skvěle fungoval a vy jste si mohli užít pohodlné procházení naší nabídkou.

Tento typ cookies využíváme pro účely reklam zobrazovaných na webových stránkách třetích stran, například na sociálních sítích. Díky těmto cookies je pak reklama přizpůsobena tomu, co vás skutečně zajímá (například na základě produktů, které jste si prohlédli na našem webu). I v případě, že tyto soubory deaktivujete, budou se vám reklamy při procházení internetem stále zobrazovat, nebudou pro vás ale relevantní.

Zavřít
× Najít produkt