Výběr vhodného plotu, brány a branky je důležitou kapitolou při stavbě či rekonstrukci domu. Tyto komponenty zabraňují nechtěným návštěvám, vytyčují váš pozemek a starají se o dokonalé soukromí. Při výběru plotu, brány i branek vždy myslete na to, aby jim to spolu ladilo.

Oplocení chrání váš majetek i soukromí.
Obrázek: Oplocení chrání váš majetek i soukromí.

Zvolte bezúdržbový a odolný materiál

Ploty, brány i branky mohou být dřevěné, kovové nebo třeba pletivové. Pokud však chcete nejkvalitnější materiál, který je na trhu dostupný, zvolte hliník. Hliníkové ploty a brány jsou naprosto bezúdržbové, takže se hodí pro všechny, kteří nechtějí v budoucnu čas trávit renovacemi.

Dřevo a kov je potřeba pravidelně ošetřovat. Nejedná se přitom pouze o nátěry, ale také broušení. Obě tyto činnosti vám vezmou spoustu času, a navíc budou vyžadovat určitou finanční investici. Na hliníkových komponentech se však zub času nepodepíše. Vydrží mráz, déšť, vlhko i vysoké teploty. Přitom nemění tvar, pevnost ani svoji barvu.

Hliníkové ploty, brány i branky je možné vyrobit v jakémkoliv designu a v jakékoliv barvě. Povrch může být polomatný i jemně strukturovaný. Možná je také kombinace barev rámu a výplně. Snadno je tedy přizpůsobíte charakteru, ale také dominantním barvám vašeho domu. Moderní hliníkové ploty a brány jsou často tvořeny z lamel, které korespondují s venkovním stíněním či bioklimatickými pergolami. Obyvatelé starších a tradičně pojatých domů ocení hliníkové ploty v dřevěném dekoru. Dekor dřeva je přitom natolik realistický, že od opravdového není na první pohled rozeznatelný. Jeho výhodou je to, že nevyžaduje žádnou údržbu.

Hliníkové ploty

Nabídka hliníkových plotů Sun System koresponduje s naší nabídkou hliníkových bran a branek. Budete mít tedy jistotu, že spolu veškeré komponenty budou ladit.

NOVA – plot, který ladí s venkovním stíněním

Hliníkový plot NOVA je tvořen lamelami, které imitují design žaluzií. Pokud máte na domě i vy venkovní žaluzie, je pro vás tento plot jako stvořený. Díky tvaru lamel může být plot zcela neprůhledný. V případě, že se rozhodnete pro mezery mezi lamelami, získáte plot průhledný. Lamely jsou standardně uloženy horizontálně, ale je možné je instalovat i vertikálně.

RAND – nadčasové oplocení

Pokud vyznáváte nadčasovou eleganci, měl by být váš pozemek ohraničen plotovým systémem RAND. Plot tvoří jednoduché horizontálně položené lamely s různou šířkou. Mezera mezi jednotlivými lamelami je libovolná.

Plot s nadčasovým designem.
Obrázek: Plot s nadčasovým designem.

BLOCK – pro dokonalé soukromí

Hliníkový plotový systém BLOCK je nejlepším řešením pro všechny, kteří si pečlivě chrání svoje soukromí. Tvoří jej dva typy hliníkových profilů, které jsou položeny na sobě. Unikátní design lamel podtrhnete pomocí kombinace barev. Lamely se standardně pokládají horizontálně, ale je možné také jejich vertikální instalace.

TURF – středomořská inspirace

Hliníkový lamelový plot TURF svým vzhledem připomíná žaluziové okenice. Díky možnosti barevných kombinací lamel, bočních profilů a sloupků se snadno sladí s jakýmkoliv typem domu. Mírně naklopené lamely jsou strůjci moderního a jedinečného vzhledu, přičemž plot může být průhledný i neprůhledný. Záleží jen na vás, zda si zvolíte horizontálně či vertikálně položené lamely.

AERO – požitek z moderny

Plotový systém AERO vyniká lamelami elipsového tvaru, které se stanou designovou třešničkou vašeho domu. Mohutnost lamel navodí pocit nedostupnosti. Lamely svým vzhledem připomínají slunolamy, ostatně se pro realizaci slunolamů využívají. Oplocení může být průhledné i neprůhledné a lamely mohou být uloženy horizontálně i vertikálně.

Plot, který působí nedobytně.
Obrázek: Plot, který působí nedobytně.

LINE – pocit odlehčení

Hliníkové oplocení LINE je minimalistické, ale přitom velice zajímavé. Plot tvoří užší hliníkové profily, a dodává se pouze průhledný s minimální mezerou. Profily se instalují na hliníkové rámy nebo sloupy. Jsou předsazené a zcela přiznané.

MATELUX – pro luxusní dojem

MATELUX je moderní hliníkový plot, jehož výplň tvoří odolné tvrzené sklo. Skleněné kalené plotny přitom mohou být čiré nebo mléčné. Díky unikátní technologii zpracování je sklo odolné a spolehlivě ochrání váš majetek.

Hliníkové brány

Hliníkové brány a branky jsou dostupné ve stejných designech jako ploty. Brány se od sebe liší způsobem otevírání.

Branky a brány jsou dostupné ve stejném designu jako oplocení.
Obrázek: Branky a brány jsou dostupné ve stejném designu jako oplocení.

  • Pojezdové brány po kolejnici – ve spodní části automatické vjezdové brány je instalovaná kolejnice, ve které je vedeno křídlo brány. Brána se otevírá do boku.
  • Samonosné posuvné brány – nosné vozíky brány jsou umístěné mimo vjezd, takže v průjezdu není žádná překážka, která by bránila vjezdu na pozemek.
  • Křídlové brány – tradiční řešení vjezdových bran, které mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé. Brány je možné ovládat manuálně, ale také pomocí elektrických pohonů.

Mnoho majitelů domů má dojem, že fasáda je to nejdůležitější. O vašem stylu a vkusu však mnohé napoví i oplocení. Zvolte takové, které bude s charakterem vašeho domu korespondovat, bude mít dlouhou životnost a nebude náročné na údržbu.

 

S výběrem Vám ochotně poradíme

ZÁKAZNICKÉ CENTRUM

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

Infolinka

800 150 180

E-mail

poptavka@sunsystem.cz
NAJÍT PRODEJNÍ MÍSTO

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ